Abone Ol

Yılmaz Özdil: Enflasyon Arttığında Cinayetler de Artıyor!

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, " Enflasyon arttığında sadece benzin fiyatı artmıyor, cinayet de artıyor. dedi Özdil, "Türkiye'deki yüzde 160 enflasyon mesela, cinayet oranının yüzde 320 artacağına işaret ediyor"

Yılmaz Özdil: Enflasyon Arttığında Cinayetler de Artıyor!

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, " Enflasyon arttığında sadece benzin fiyatı artmıyor, cinayet de artıyor. Türkiye'deki yüzde 160 enflasyon mesela, cinayet oranının yüzde 320 artacağına işaret ediyor" düşüncesini dile getirdi.

Özdil yazısında, "Nasıl yani derseniz? Amerikalı biliminsanları 65 farklı ülkenin 50 yıllık suç istatistikleri üzerinden araştırma yaptı, International Criminal Justice Review dergisinde rapor halinde yayınladı. Enflasyon yüzde 1 arttığında, cinayet oranı yüzde 2 artıyor. Enflasyon arttığında sadece domates fiyatı artmıyor, fuhuş da artıyor. Gübreye zam yapıldığında, sadece köylerdeki tarımsal üretim maliyeti artmıyor, şehirlerdeki hırsızlık da artıyor. Elektrik faturasıyla uyuşturucu arasında doğrudan ilişki var. Doğalgaz faturası ne kadar artarsa, hap kullanımı o kadar artıyor. Hepimiz bu ülkede doğduk büyüdük… Ömrünüz boyunca bu kadar çok kokainci gördünüz mü? İşte o gördüğümüz aslında yüzde 160'lık enflasyondur." ifadesini kullandı.