Abone Ol

Yılın sosyetik kavgasında Kaya Sabancı'nın iddialarına Vedat Aşçı ve Mandarin Otel'den sert tepki

İş adamı Kaya Sabancı'nın şiddete uğraması olayında ortaya atılan iddialara Vedat Aşçı ve Mandarin Otel yönetimi tarafından bir açıklama geldi. Otel yönetimi Kaya Sabancı ve avukatının sağlık ekiplerinin otele sokulmadığı iddiasının tamamen asılsız olduğunu belirttiler.

Yılın sosyetik kavgasında Kaya Sabancı'nın iddialarına Vedat Aşçı ve Mandarin Otel'den sert tepki

İşte Mandarin Oriental Oteli ve Vedat Aşçı'nın açıklaması:

Basında Kaya Sabancı ve vekilleri tarafından Mandarin Oriental, Bodrum oteli ve yatırımcısı Vedat Aşcı ile ilgili aleyhimize isnad edilen gerçek dışı, abartılı ve asılsız iddialara karşı iş bu açıklamayı yapma gereğini üzülerek duymaktayız.

20 Haziran 2024 tarihinde otelimiz içerinde bulunan Hakkasan adlı işletmenin etkinliğinde Vedat Aşçı, Kaya Sabancı’nın sözlü ve fiziksel saldırısına uğramış ve ne yazık ki taraflar arasında hepimizi üzen tatsız bir hadise yaşanmıştır. Akabinde olay taraflarca yargıya intikal ettirilmiştir.

Kaya Sabancı tarafından tesise sağlık ekiplerinin girişinin Müvekkil otel ve Vedat Aşcı tarafından geciktirildiği/engellendiğine dair iddiaları da diğer iddiaları gibi tamamen asılsız ve gerçeğe aykırıdır. Sağlık görevlileri kamera kayıtlarından da tespit edildiği üzere tesise sorunsuz ve hızlı bir şekilde giriş ve çıkış yapmışlardır. 

Müvekkilimizi hedef alan bu gerçek dışı suçlamalar karşısında Mandarin Oriental, Bodrum hukuk müşavirleri olarak gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. 

Basını yanlış yönlendiren bu asılsız iddialar karşısında cevap hakkımızı kullandığımızı ancak olayların adli makamlara intikal etmesi sebebi ile bundan sonraki sürecin yasal olarak takip edileceğini siz değerli kamuoyuna bildiririz.

Saygılarımızla,

Mandarin Oriental, Bodrum 

Hukuk Müşaviri

Av. Başak Orkun