Abone Ol

Yıldız Tilbe Said-i Nursi'nin akrabası çıktı, sosyal medya yıkıldı

Ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe'nin Said Nursi'nin akrabası olduğunu açıklamasının ardından Nurcular ne yorum yaptı?

Yıldız Tilbe Said-i Nursi'nin akrabası çıktı, sosyal medya yıkıldı

Yıldız Tilbe, Said-i Nursi’nin akrabası olduğunu açıkladı ve rahmet diledi. Tilbe’nin paylaşımına tepkiler geldiği gibi alkışlayanlar da oldu.

Sanatçı Yıldız Tilbe, Said Nursi’nin ölümünün yıldönümünde sosyal medya hesabından Said-i Nursi’nin akrabası olduğunu açıkladı ve rahmet diledi. Tilbe’nin paylaşımına tepkiler geldiği gibi alkışlayanlar da oldu.

Yıldız Tilbe Said-i Nursi'nin akrabası çıktı, sosyal medya yıkıldı - Resim: 1

Oda TV'nin haberine göre Nur Cemaati’nin yayın organı Yeni Asya gazetesi, Tilbe’nin paylaşımını sayfalarına, Tilbe’nin Umre’de çekilen başörtülü bir fotoğrafıyla taşıdı. Yeni Asya’da haberlerle ilgili şu ifadeler yer aldı:

“Sanatçı Yıldız Tilbe, Üstad Bediüzzaman Said Nursi'nin vefatının yıldönümünde Twitter hesabından bir dizi paylaşımlarda bulundu. Takipçilerinden gelen olumsuz yorumlara tepki gösteren Tilbe, ‘Said Nursi benim akrabamdır, Allah'ın rahmeti üstüne olsun’ dedi. Tilbe mesajında ‘Bana bu konuda hakaret edenler bana değil, kendilerine hakaret etmiştir. Allah onların da ölmüşlerine rahmet etsin’ dedi.”

Risale Haber ise konuyla ilgili haberinde Yıldız Tilbe’nin başörtülü fotoğrafını verdi. Risale Haber haberinde şunları kaydetti:

“Ses sanatçısı Yıldız Tilbe'nin Said Nursi ile ilgili tweetleri sosyal medyada yoğun bir şekilde tartışılıyor.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin vefat yıldönümü olan 23 Mart'ta ‘Said-i Nursi benim akrabamdır, Allah'ın Rahmeti üstüne olsun, ki öyledir. Bana bu konuda hakaret edenler, bana değil kendilerine hakaret etmiştir. Allah onların da ölmüşlerine rahmet etsin’ tweeti atan Tilbe'ye takipçilerinden farklı tepkiler geldi.

Tebrik mesajlarının yanında olumsuz tepkiler de geldi. Olumsuz tepkilerde daha çok hakaret ve küfür edilirken, Tilbe geri adım atmadı ve önce, ‘Peygamberimiz A.S.kurban olayım’ sonra da ‘Saidi Nursi ye Hayran olayım’ mesajlarını verdi.”