MedyaFaresi MedyaFaresi

Sağlık Bakanı Koca şaşırttı: Ne maske taktı, ne sosyal mesafeye uydu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Sancaktepe'de yapımı devam eden deprem ve afet hastanesinin inşaatında incelemelerde bulundu. Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Koca'nın maske takmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

Eklenme: 18 Nisan 2020 16:59 - Güncelleme: 18 Nisan 2020 21:04

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sancaktepe’de yapımı devam eden hastanenin inşaatında incelemelerde bulundu.

Bakan Koca, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

* Sancaktepe'deyiz. Salgın, deprem ve afet hastanemiz hızla inşa ediliyor.

* 432'si yoğun bakım olmak üzere toplam bin 8 yataktan oluşan çok amaçlı hastanemiz her türlü ihtiyaç halinde tam kapasite hizmet verecek.

MASKE TAKMADI

Bakan Koca inceleme sırasında çekilen fotoğrafları da sosyal medya hesabından paylaştı.

Her fırsatta vatandaşları corona virüsüne karşı tedbirli olmaya ve kurallara uymaya davet eden Bakan Koca’nın maske takmaması ise dikkat çekti. Koca’nın zaman zaman sosyal mesafeyi de koruyamadığı görüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sancaktepe’nin ardından Yeşilköy’de yapımı devam eden hastanenin inşaatında incelemelerde bulundu.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "İstanbul’u her iki yakasıyla afetlere hazır hale getireceğiz. Yeşilköy’de inşa ettiğimiz çok amaçlı hastane salgın, deprem ve her türlü afette güçlü bir sağlık alt yapısı oluşturacak. Her odası yoğun bakıma dönüştürülebilen hastanemiz toplamda bin 8 yataklı" dedi.