Abone Ol

Yeniçağ Yazarı: Erdoğan Kabinesine Karşı AKP'de Tepki Büyüyor

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, vatandaşın içinde bulunduğu ekonomik zorluktan bahsettiği bugünkü yazısında AKP'nin kurucularından olan, eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç ve AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in ekonomiye ilişkin eleştirilerini hatırlattı.

Yeniçağ Yazarı: Erdoğan Kabinesine Karşı AKP'de Tepki Büyüyor

Uğuroğlu, vatandaşın içinde bulunduğu ekonomik zorluktan bahsettiği bugünkü yazısında AKP'nin kurucularından olan, eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç ve AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in ekonomiye ilişkin eleştirilerini hatırlatarak, “Erdoğan hükûmetine karşı AKP'de tepki büyüyor” dedi.

Hazinede para bitti, Erdoğan ve Bahçeli'ye güven bitti, Cumhur İttifakı iktidarı bitti, Tek Adam Rejimi bitti, yalanla milleti uyutma dönemi bitti, en önemlisi de milletin sabrı bitti, Türkiye artık seçime hazırlanıyor ve AKP'de çöküş başladı” diyen Uğuroğlu, devamında şunları kaydetti:

"Önce Bülent Arınç AKP iktidarını yerden yere vurdu. Sonra da AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer açtı ağzını yumdu gözünü ve dedi ki;

‘Son dönemde enflasyonun hızlı şekilde yükselmesiyle hem çiftçi hem vatandaş hem emekli diğer memurlarımızın sıkıntıya düşmüş olduğu gözüküyor. Tüm köyleri dolaştım. Gördüğüm şey diyorlardı ki; 'tohum pahalı, gübre pahalı, mazot pahalı' vs. şikâyetleri vardı, ama bu şikâyetlerin dozu şu andaki kadar değildi. Serzenişler vardı, sıkıntılar söyleniyordu. Son dönemde enflasyonun hızlı şekilde yükselmesiyle hem çiftçi hem vatandaş hem emekli diğer memurlarımızın sıkıntıya düşmüş olduğu gözüküyor. Sıkıntılar artmış durumda. Dürüstlükle her şeyi ortaya koymaya çalışıyorum. Emekli, asgari ücretli, memur, bu insanlarımızı biraz rahatlatmamız gerektiğini söylüyorum. Verdiğimiz bu fiyatlar enflasyonla eridi. Onu da karşılamamız gerekir. Bülent Arınç'ın da ifade etmiş olduğu gibi, üç aşağı beş yukarı konunun farkındayız.’

Erdoğan hükümetine karşı AKP'de tepki büyüyor…”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.