MedyaFaresi MedyaFaresi

Yeni Şafak yazarı: NATO'nun ağır çekim darbesi geliyor

Yeni Şafak gazetesi yazarı Salih Tuna, bugünkü yazısında “FETÖ'yü tasfiye edelim derken birilerinin (NATO'cuların mı deseydim) ‘ağır çekim’ darbesine mi maruz kalıyoruz?” diye sordu.

Eklenme: 12 Ekim 2016 19:33 - Güncelleme: 12 Ekim 2016 19:35

Siyasetçilerin bütün ipleri 'bürokrasiye' bıraktığını belirten Salih Tuna, “Daha evvel bu köşecikte uyarmaya çalışmıştım: Siyasetçiler bütün ipleri 'bürokrasiye' bırakıp kendilerini açığa alırlarsa, iddia edildiğinin aksine devlete değil, bizzat siyasete ‘OHAL’ uygulamış olurlar. Bu da siyasetin kendi kendine darbe yapmasıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın FETÖ operasyonlarında haksız uygulamalar yapıldığına dikkat çekmek için “At izi it izine karıştı” dediğini hatırlatan Salih Tuna, “O günden beri hiçbir şey düzelmediği gibi her şey daha da birbirine karışmaya başladı. Mücadele başka yere doğru gidiyor, aman dikkat” diye yazdı.

“NATO'CULARIN AĞIR ÇEKİM DARBESİ”

Salih Tuna, “FETÖ'ye 2013'ten önce de karşı olan bir hanım kızımız, arkadaşının babasının “Bank Asya”da hesabı var diye gözaltına alınıyorsa, kriptolara meze olunuyor demektir. Adamakıllı sorgulayalım…” diyerek şöyle devam etti:

“FETÖ'yü tasfiye edelim derken birilerinin (NATO'cuların mı deseydim) ‘ağır çekim’ darbesine mi maruz kalıyoruz?”