MedyaFaresi MedyaFaresi

Yeni Şafak yazarı Erdem Gül’e sahip çıktı

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Yaşar Taşkın Koç, “Maruzatım var hakim bey” başlıklı yazı kaleme alarak Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmasına itiraz etti.

Eklenme: 27 Kasım 2015 14:08 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 11:50

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Yaşar Taşkın Koç, “Maruzatım var hakim bey” başlıklı yazı kaleme alarak Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmasına itiraz etti.

Erdem Gül’ü Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu'ndan tanıdığını yazısında anlatan Yaşar Taşkın Koç, “Gencecik bir adamken tanıdığım Erdem'in ne o gün ne orta yaşını artık geçtiği bu günlerde de asla Paralel Yapı veya benzeri bir oluşumun adamı olmayacağını adım gibi iyi biliyorum” diye yazdı.

Hakimin tutuklama kararını vermeden önce yazısını gazeteye gönderdiğini ifade eden Koç, Erdem Gül ile ilgili şunları kaleme aldı:

“Tıpkı Edip Cansever'in ‘Mendilimde Kan Sesleri’nin aradan geçen yıllar ve olaylara rağmen dokunduğu yeri hem ışıtan hem kanatan dizeleri gibi. Çok severim bu şiiri. Tayfun da çok sever. İçinde en çok rüzgar geçen şiirler yazan Erdem de çok sever.

Erdem, yani şu anda İstanbul'da ‘siyasi ve askeri casusluk; gizli belgeleri açıklamak; terör örgütüne (üye olmasa veya bilerek yapmasa da) yardım’ suçlarından hakim karşısında olan Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül.

Böyle işte okuyucu; yazımın gazeteye yollanma saati yaklaşıyor iyice ve ben sigara dumanı, tost yağının kokusu, başında kavak yelleri esen delikanlılık-genç kızlıkla dopdolu Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu'nun kendi yarı karanlık ama içi umutla ışıyan kantininde tanıdığım henüz 19 yaşındaki Giresunlu Erdem Gül arkadaşımın tutuklanıp tutuklanmayacağını bilmeden yazıyı bağlamak zorunda kalıyorum.

Sonucu bilmiyorum.

Hakimin kararı ne olacak bilmiyorum.

Ama gencecik bir adamken tanıdığım Erdem'in ne o gün ne orta yaşını artık geçtiği bu günlerde de asla Paralel Yapı veya benzeri bir oluşumun adamı olmayacağını adım gibi iyi biliyorum.”