MedyaFaresi MedyaFaresi

Yeni Evli Kadın Dehşeti Yaşadı: Neden Yanımda Uyumadın Dedi, Bıçak Gösterdi

Adana'da kocası tarafından zorla tutulan ve işkenceye maruz kalan talihsiz kadın, polis baskınıyla kurtarıldı. Olay hakkında detaylar ise herkesi şok etti.

Eklenme: 09 Aralık 2021 09:36 - Güncelleme: 09 Aralık 2021 10:02

Korkunç olay Adana'da meydana geldi. Yüreğir ilçesinde, geçen pazar günü polisi arayan S.K.'nın (31) kız kardeşi, ablasının kocası tarafından "zorla evde tutulduğu" ihbarında bulundu. Eve giden polis, mağdur kadını kurtarırken, eşi Serhat K.'yı (28) da gözaltına aldı.

"2.5 AYDIR SÜREKLİ ŞİDDET GÖRDÜM"

S.K., ifadesinde "2.5 ay önce evlendik. Sürekli şiddet gördüm. Son olarak geçen 12 Kasım'da darp etti. Rapor aldım ancak bir daha yapmayacağına dair söz verince, şikâyet etmekten vazgeçtim. 4 Aralık akşamı ziyarete gittiğim ablamın evinden otomobille alıp, 'İkimiz bu arabanın içinde öleceğiz' diyerek beni yine darp etti. Bıçakla vurmaya çalıştı. Ardından aracı hızlandırıp, 'Öleceğiz' diyerek önümüze çıkan TIR'ın üstüne sürdü. Direksiyonu tutarak engelledim" dedi.

"BIÇAĞI VÜCUDUMDA GEZDİRDİ"

Eşinin küfrederek hakaretler ettiğini, defalarca yüzüne tükürüp vurduğunu da sözlerine ekleyen S.K., şöyle konuştu;

"Eve geldikten sonra da darp etmeye devam edip, telefonumu aldı. Ertesi gün, 'Neden yanımda uyumadın?' diyerek tekrardan darp etmeye başladı. Küfredip tokat attıktan sonra kafamı yumruklayıp, vücudumu tekmeledi. Ardından elbiselerimi yırttı. 3 bıçak alıp, ikisini bana verdi. Kendisindeki bıçağı vücudumda gezdirmeye başladı. Sonra yatak odasına götürüp dövmeye başladı. Gitmek istediğimi söylediğimde, 'Bu evden ancak ölün çıkar' dedi."

ADLİ KONTROLLE SERBEST KALDI

S.K., kadın sığınma evine yerleştirilirken, ifadesinde,“Çocuk sahibi olmak istediğimi eşime söyledim. Bana, ‘Para kazanmaya başlarsan’ diyerek şart koştu. Bu yüzden aramızda itiş-kakış yaşandı. Kendisine gelmesi için eşime bir iki kez vurmak zorunda kaldım. Sonra eşim yatmak üzere yatak odasına gitti, ben de yanına gelip yatmak istedim. Sonra eşim yanımdan kalkıp başka odaya gitti. Uyandığımda eşime ne için sen benim yanımda yatmadın dedim ve bundan dolayı aramızda tartışma çıktı” diyerek kendisini savunan Serhat K. ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

(İHA)

En Çok Okunan Haberler