Abone Ol

Yeni Akit Yazarı: Meral Akşener Kılıçdaroğlu'nun Kazanacağına İnanmıyor

Yeni Akit yazarı Abdullah Şanlıdağ, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olması halinde kazanabileceğine inanmadığını yazdı

Yeni Akit Yazarı: Meral Akşener Kılıçdaroğlu'nun Kazanacağına İnanmıyor

Akşener’in “Ya yine kaybedersek” korkusuyla, dengeli bir siyaset yürüttüğünü yazan Şanlıdağ,  “Kesin kazanacak birisini aday gösterme konusunda istikrarlı bir duruş sergileyen Akşener,  HDP’nin masanın altında bir yerlerde durmasını istemesi nedeniyle Altılı Masa’yı zorlayacak gibi duruyor” görüşünü dile getirdi.

Şanlıdağ’ın “İyi Parti ve Akşener” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

 “Muhalefetin en büyük partisi CHP’dir.

Yüzde 25’lik bir dilimle “patron benim” diyen CHP ve lideri Kılıçdaroğlu, açıkça dillendirmese de Cumhurbaşkanı adaylığına talip. Şu ana kadar isimleri Cumhurbaşkanlığı için zikredilen kişilerin hepsi de CHP’li.

Akşener, ‘ben başbakan olacağım’ diyerek Cumhurbaşkanı olmayı reddetmiş gibi gözükse de, reel politikte işler öyle yürümüyor. Akşener, Kılıçdaroğlu’nun kazanabileceğine inanmıyor.

‘Ya yine kaybedersek’ korkusuyla, dengeli bir siyaset yürütüyor. Kesin kazanacak birisini aday gösterme konusunda istikrarlı bir duruş sergileyen Akşener,  HDP’nin masanın altında bir yerlerde durmasını istemesi nedeniyle altılı masayı zorlayacak gibi duruyor. Çünkü sadece Cumhur İttifakı değil, muhalefet içerisindeki bir grup da İyi Parti’nin HDPKK ile terbiye edilmesinden yana. Nitekim Akşener’in şu sözleri, bunu teyit ediyor: ‘Cumhur İttifakı bizi HDP ile terbiye etmeye çalışıyor. Bu arada kendini HDP’nin de üzerinde patron gibi gören muhalif takımın içinde bir kesim de bizi HDP ile terbiye etmeye çalışıyor.’”

Yazının tamamını okumak için tıklayın