Abone Ol

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu'nun Bylock isyanı

Hükümete yakın Yeni Akit gazetesinin yazarı Ali Karahasanoğlu bugünkü köşesine Bylock'u taşıdı.

Yeni Akit yazarı Karahasanoğlu'nun Bylock isyanı

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Akit'in yazarı Ali Karahasanoğlu, köşe yazısında Bylock'la ilgili sorular sordu.

“ByLock’un çözümü için daha ne kadar bekleyeceğiz?” başlıklı yazısında Karahasanoğlu şu ifadeleri kullandı:

“KİMDİR BUNUN MUHATABI? MİT Mİ? EMNİYET Mİ? SAVCILIK MI?”

“15 Temmuz darbesinin üzerinden 1,5 yıl geçti. Şu ByLock’u çözemezsek, neyi çözeceğiz? MİT’te var, Emniyet’te yok. KOM kayıtlarında var, telefonda yok. TİB’de kaydı var, telefon hat kaydında yok. Server’a bağlanmış, ama ByLock kullandığı kesin değil. IP çakışması olabilir, GSM şirketinden ayrıntı gelmesi lazım. Nedir bu saçmalık silsilesi, söyler misiniz? Daha ne kadar sürer, bunların çözümü? Kimdir bunun muhatabı? MİT mi? Emniyet mi? Savcılık mı? Mahkeme mi? Bilirkişiler mi? GSM şirketleri mi?”

“BU AÇIDAN, SAVCILIĞA TEŞEKKÜR EDİLMELİ”

“Tekrar aynı ismi dile getireceğim. Avukat Mustafa Yaman. Saadet Partili bir siyasetçi. Çevresi kendisine kefil” diyen Ali Karahasanoğlu, örneğini şöyle açıkladı:

“İddianamesi hızlı şekilde hazırlandı. Bu açıdan, savcılığa teşekkür edilmeli. Ama. Aleyhindeki tek delil olan ByLock kullanımı ile ilgili olarak, somut bir izahat yapılamadı. ‘Bağlanmışsın işte’ deniyor. ‘Cep telefonun şuradan sinyal vermiş. O adres de evinin yakınındaki baz istasyonu’ deniyor. ‘26 farklı günde bağlantı var’ deniyor. ‘178 görüşme var’ deniyor. Ama. Devamı getirilmiyor. En son duruşması, 14 Kasım’daydı. 9 Ocak 2018’e ertelendi.”

“BİTSİN ŞU GARABET.. BİTSİN ŞU KAOS..”

ByLock kullananlar için “Programı kullanan varsa, canı cehenneme” ifadesini kullanan Karahasanoğlu, yazısını şöyle sonlandırdı:

“Onun duruşmasını ister 3 ay sonrasına atın, isterseniz 6 ay sonrasına.. Zaten onların yüzünden, bu mağduriyetler yaşanıyor.. Kullananlar, ‘Kullandım, hata ettim’ demiyor. ‘Kullandım, pişmanım’ demiyor.. ‘Kullanırken, şu şu uyanıklıkları yapıyorduk. Kendi hattımızı değil, Wifi kullanıyorduk. Onu da, şu GSM şirketinden kullanıyorduk.. Bu sebeple bazı kişiler mağduriyet yaşıyor olabilirler’ demiyorlar.. ‘Karıncayı ezmedikleri’ iddia edilen örgüt üyeleri yüzünden.. İnsanlar, aylarca, kimileri yıllarca cezaevinde kalıyor.. Sonuç? Sonuç şu: Mustafa Yaman ile bir besmele çekelim.. 14 Kasım’dan bu güne, tam 1 ay 5 gün olmuş.. Cevap gelmedi ise, şu cevap gelsin artık.. ByLock kullanılmış ise, “İşte belgesi” denilsin.. Kullanılmadı ise, Mustafa Yaman ile başlasın adil kararlar.. Bitsin şu garabet.. Bitsin şu kaos..”