Abone Ol

Yasmine Ryan'ın esrarengiz ölümünün ardından TRT World'den açıklama

TRT World Genel Müdürü Murat Akgüç hayatını kaybeden editör Yasmine Ryan'la ilgili bir açıklama yaptı.

Yasmine Ryan'ın esrarengiz ölümünün ardından TRT World'den açıklama

TRT World Genel Müdürü Murat Akgüç, Ortaköy'de 5. kattan düşerek hayatını kaybeden editör Yasmine Ryan'la ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

"TRT World ailesine bundan tam 1 yıl önce katılan, değerli editörümüz Yasmine Ryan’ın ölüm haberi, hepimizi derinden üzmüş ve sarsmıştır.

TRT World İstanbul ofisinde editör olarak görev alan 34 yaşındaki Yeni Zelanda vatandaşı Yasmine Ryan, 30 Kasım 2017 tarihinde İstanbul’un Ortaköy semtinde ziyaret için gittiği yakın bir arkadaşının yaşadığı apartmanın 5'inci katından düşerek hayatını kaybetmiştir.

Bu acı haberi vermekten ötürü derin bir üzüntü duymaktayız.

Yasmine Ryan’ın vefatı ile ilgili adli soruşturma halen sürmektedir.

TRT World olarak, bizleri üzüntüye boğan bu elim olayla ilgili Yeni Zelanda konsolosluk yetkilileri ile birlikte süreci yakından takip etmekte, başta Ryan’ın ailesi ve yakınları olmak üzere ilgili tüm makamlara her türlü desteği vermekteyiz.

TRT World ailesi olarak, insanlık ve gazetecilik adına geride oldukça zengin bir miras bırakan Ryan’ı, 2010 yılında kazandığı “Uluslararası Gazetecilik Mükemmellik Ödülü” gibi pek çok başarısı ve yakın arkadaşlığı ile hatırlayacağız ve daima özleyeceğiz."