Abone Ol

Yaşar İpek neden cezaevine girdi? Avukat Begüm Gürel’den Medyafaresi.com’a flaş açıklamalar

Hakkında üç günlük zorlama hapsi kararı verilen şarkıcı Yaşar İpek, Metris Cezaevi'ne gönderildi. Yaşar İpek’in Avukatı Begüm Gürel, Medyafaresi.com’a flaş açıklamalarda bulundu.

Yaşar İpek neden cezaevine girdi? Avukat Begüm Gürel’den flaş açıklamalar

Peki Yaşar İpek neden cezaevine girdi? Avukat Begüm Gürel’den Medyafaresi.com’a flaş açıklamalar:

Yaşar Ipek ve halihazırda boşanma aşamasında olduğu eşi Seren Serengil oldukça ses getiren bir şekilde evlenmişlerdir. Evlilikleri süresince her iki isim de mutlu bir aile tablosu içerisinde olduklarını tüm takipçileriyle paylaşmışlardır. Bu süreç pek çok şey barındırıyor ise de; Yaşar İpek tarafından İstanbul 13. Aile Mahkemesi'nin 2019/1222 esas sayılı dosyası kapsamında çekişmeli boşanma davası açmıştır..

İşte o video...

MEDYAFARESİ TV YOUTUBE KANALINA ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Sonrasında ise; Seren Serengil İstanbul 1. Aile Mahkemesi’nin 2019/450 değişik iş, 2019/449 karar no ile 6284 sayılı kanun kapsamında
Yaşar İpek aleyhinde Seren Serengil’e yaklaşmaması, şiddet içeren söz ve davranışta bulunmaması ve ayrıca kitle iletişim araçlarıyla veya sair surette 1 (bir) ay boyunca rahatsız etmemesine yönelik talepte bulunmuş ve mahkeme 27.08.2019 tarihinde mahkeme talep doğrultusunda karar vermiştir..

Akabinde Seren Serengil, Yaşar İpek, ailesi ve evlilikleri hakkında gerek sosyal medya hesabı üzerinden, gerekse de yazılı ve görsel basında birçok açıklama yapmıştır.. Bunun açıklamalar nedeniyle, Yaşar İpek’e de cevap hakkı doğmuştur ve Yaşar İpek, 30.08.2019 tarihinde magazinburada.net programına katılarak Anayasa’dan doğan cevap hakkını kullanarak hakkında çıkmış olan iddialara cevap vermiştir.

Bu program üzerine 02.09.2019 tarihinde Seren Serengil’in avukatı, koruma kararını veren aile mahkemesine başvurarak; Yaşar İpek’in bu programa katılarak Seren Serengil lehine verilen tedbir kararını ihlal ettiğini, bu gerekçe ile Yaşar İpek hakkında tazyik hapsi verilmesini talep etmiştir.

11.09.2019 tarihinde mahkeme Seren Serengil’in bu talebini kabul ederek; “Yaşar İpek’in magazinburada.net isimli programda birtakım açıklamalarda bulunduğunu, bu açıklamaların geniş kitlelere ulaşacak şekilde yayın yolu ile yapıldığını, Yaşar İpek’in bu davranışının iletişim yolu ile talepte bulunanı rahatsız edecek nitelikte olduğunu, tüm bu hususlar göz önüne alındığında ise; Yaşar İpek hakkında mahkemece verilen ve 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair kanunun 5/1-f maddesi ile düzenlenen “korunan kişiyi iletişim araçlarıyla veya sair suretle rahatsız etmemesi” yönündeki tedbir kararını ihlal ettiğinin anlaşıldığını ve bu suretle Yaşar İpek hakkında yine aynı kanunun 13/1 maddesi uyarınca 3 gün zorlama hapsine tabii tutulmasına” karar vermiştir.

Bahse konu mahkeme kararının akabinde bu karar; Seren Serengil ve vekili tarafından, sanki Yaşar İpek, Seren Serengil’e sözlü ve fiziksel şiddet uygulayarak, mahkeme kararını ihlal etmiş gibi kamuoyuna yanlış lanse edilmiştir.

Ancak magazinburada.net isimli programın tamamı izlendiğinde, program boyunca Yaşar İpek’in Seren Serengil’e yönelik herhangi bir hakaret, tehdit, küçük düşürücü, onur kırıcı veya sinkaflı söz sarfetmediği açıkca görülmektedir.

Söz konusu mahkeme; Yaşar İpek’in internet üzerinden yayın yapmakta olan bir magazin programına katılarak, Seren Serengil’in hakkında ortaya atmış olduğu iddialara cevap vermesini, koruma kararı talep eden Seren Serengil’i kitle iletişim araçlarıyla rahatsız ederek, koruma kararına aykırı davranmak olarak değerlendirmiş ve Yaşar İpek hakkında 3 gün tazyik hapsine karar vermiştir.

Görüldüğü üzere; Seren Serengil ve vekili tarafından, basına lanse edilenin aksine; söz konusu karar, Yaşar İpek tarafından Seren Serengil’e yönelik şiddet içeren herhangi bir eylem nedeniyle değil, Yaşar İpek’in konuşma yasağına aykırı hareket etmiş olması hasebiyle verilmiştir.

Bahse konu tazyik hapsi kararına, Yaşar İpek tarafından itiraz edilmemiş ve 30.09.2019 tarihinde karar kesinleşmiştir. 01.10.2019 tarihinde Yaşar İpek, cezaevine teslim olarak, konuşma yasağına aykırı hareket etmekten dolayı 3 gün, cezaevinde, cezasının infazını gerçekleştirecektir.