Abone Ol

Yandaş Star yazarı, Ebu Ubeyde posterlerinin indirilmesini Erdoğan'a şikayet etti

Star yazarı Yakup Köse, terör örgütü Kassam Tugaylarının sözcüsü Ebu Ubeyde'nin poster ve afişlerinin bazı şehirlerde toplatılmasından rahatsız oldu. Köse, "Devletin ve halkın tavrı net olan bir vakada bazı devlet görevlileri aksi istikamette davranmaları hayra alamet değildir, biline!.." dedi.

Yandaş Star yazarı, Ebu Ubeyde posterlerinin indirilmesini Erdoğan'a şikayet etti

İktidara yakın Star gazetesinin yazarlarından Yakup Köse, Hamas'ın silahlı kanadı Kassam Tugaylarının sözcüsü Ebu Ubeyde'nin poster ve afişlerinin bazı şehirlerde toplatılmasına tepki gösterdi. 

Yakup Köse, "Kim bu yetkililer?" başlıklı yazısında, Türkiye'nin bazı bölgelerinde polisin sokaklardan Ebu Ubeyde'nin posterlerini topladığını belirtip "Ebu Ubeyde veya Hamas hakkında Türkiye'de aleyhte bir mahkeme kararı var da bizim mi haberimiz yok! Hamas Türkiye'de terör örgütü listesinde de Başkan Erdoğan mı habersiz!" diye yazdı. Köse, "Maalesef bazı işgüzar yetkililer, Türkiye'de iç savaş çıkarmaya azmetmişlerin ümidi olanın peşine takılmışlar sokaklarda Ebu Ubeyde operasyonu yapıyorlar!" iddiasında bulundu.

Yazısının devamında konuyu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'nde sokaklara asılan pankartlara getiren Köse, "Cumhuriyet bayramında ve 10 Kasım'da sokaklar kutlama ve anma pankartlarından geçilmiyordu, hangisine izin alındı; Hiçbirine!" dedi. 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı ima ederek "Türkiye'de iç savaş çıkarmaya azmetmişlerin ümidi olan öznenin peşine takılan yetkililer devlet içinde yeni bir paralel yapılanmanın peşindeler mi?" diye soran Köse, "Devletin ve halkın tavrı net olan bir vakada bazı devlet görevlileri aksi istikamette davranmaları hayra alamet değildir, biline!.. Başkan Erdoğan'ı uluslararası ilişkilerde zora sokacak içteki her hamleye anında müdahale edilip büyümeden boğulmalıdır!" sözleriyle tamamladı. 

Kendisi de bir İBDA-C hükümlüsü olan Yakup Köse, daha önceki bir yazısında da, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna işaret edilerek "100 yılın hesabının sorulması" çağrısında bulunmuştu. Köse, "Hesaplaşma zamanı" başlıklı yazısında CHP'nin "helalleşme" çağrısına tepki göstererek şu ifadeleri kullanmıştı.

"Helalleşme karşılıklı olur. Bu güruhun Müslüman Anadolu halkının üzerinde ne hakları var ki, helal edecekler? Olacak olan helalleşme değil hesaplaşma. Ve hesabı soracak olanlar da bizleriz. Onlar 20 yıllık Ak Parti iktidarının hesabını sormanın hayalini kuruyorlardı. Bizim ise hesabını soracağımız bir 100 yıl var."