Abone Ol

Whatsapp'ın Ücretli Sürümü Bugün Başlıyor

WhatsApp, daha önce pek çok defa gündeme gelen ücretli abonelik sistemini uygulamaya koymaya bu kez kararlı.

Whatsapp'ın Ücretli Sürümü Bugün Başlıyor

Ücretli WhatsApp için tarih belli oldu. WhatsApp dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden biri. Neredeyse 2,5 milyar insan tarafından kullanılan bir uygulama olması da, bu durumun en önemli kanıtı. Ancak şirketin bu başarısının ardında yatan en önemli sebep, hiç kuşkusuz ki tamamen ücretsiz olması. Her ne kadar tamamen ücretsiz olan tek iletişim platformu olmasa da, arkasında dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Meta’nın olması, WhatsApp’ı piyasanın doğal lideri haline getirdi.

Öte yandan eski adıyla Facebook yeni adıyla Meta, uzun bir süredir WhatsApp kullanıcılarından bir şekilde ücret alabilmenin yollarını arıyor. Bu konuda daha önce birkaç defa girişimde bulunan şirket, bu kez ücretli abonelik sistemini uygulamaya koymaya kararlı gibi görünüyor.


 Şirketten yapılan acıkamaya göre 14 Mayıs 2022 tarihinden itibaren, isteyen kullanıcılar WhatsApp’ın ücretli sürümüne geçiş yapabilecekler. Aylık 1 dolar civarı olacağı düşünülen ücretin neden ödenmesi gerektiğini düşünebilirsiniz. Çünkü WhatsApp’ı şu an ki haliyle kullanmak isteyenler için herhangi bir kısıtlama olmayacak.