Abone Ol

Wentworth Miller itiraf etti! Ben eşcinselim...

Prison Break'te Michael Scofield rolüyle bilinen Wentworth Miller, Rusya'da bir festivale davet edilmesine tepkisini, gey olduğunu açıklayarak gösterdi.

Wentworth Miller itiraf etti! Ben eşcinselim...

Türkiye\'de de bir dönem çok sevilen Prison Break dizisinin başrol oyuncusu Wentworth Miller, St. Petersburg Uluslararası Film Festivali\'ne davet edilmesi üzerine eşcinsel olduğunu açıkladı.

41 yaşındaki aktör festivalin direktörüne yazdığı ve ABD\'li LGBT oluşumu GLAAD\'ın internet sitesinde yayımlanan mektupta, şu ifadeleri kullandı: "Nazik davetiniz için teşekkürler. Geçmişte Rusya\'yı ziyaret etmekten keyif almıştım. Ataları arasında Ruslar da olan bir insan olarak \'evet\' demek beni çok mutlu ederdi.
 Ancak gey bir erkek olarak davetinizi reddetmek zorundayım. Rusya hükümetinin son dönemde eşcinsel kadın ve erkeklere yönelik muamelesi beni çok rahatsız ediyor. Durumun kabul edilebilir bir tarafı yok ve benim gibi insanların en temel hakları olan yaşamak ve sevmenin reddedildiği bir ülkenin ev sahipliği yaptığı bir kutlamaya gitmeye vicdanım el vermez." Rusya\'da geçtiğimiz temmuz ayında, eşcinsel haklarına ilşkin her türlü eylem yapılması yasaklanmıştı. Bu yasak kapsamında \'eşcinsellik propagandası\' yaptığı söylenen medya kuruluşlarına büyük para cezaları verilmişti.
 Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Barack Obama da Rusya\'daki yasağı eleştirmiş ve "Geyleri, lezbiyenleri ya da trans bireyleri korkutacak ya da onlara zarar verecek şekilde muamele etmeye çalışan ülkelere karşı sabrım yok" demişti.