MedyaFaresi MedyaFaresi

Vizontele Tuuba Nerede Çekildi? Konusu Nedir?

Bu akşam Star Tv ekranlarında izleyicisi ile buluşacak Türk komedi fram filminin başrollerinde ise birbirinden usta oyuncular var. Peki Vizontele Tuuba filmi konusu nedir?

Eklenme: 29 Ağustos 2021 21:10 - Güncelleme: 29 Ağustos 2021 21:13

Başarılı sanatçı Yılmaz Erdoğan'ın hem senaryosunu kaleme alıp hem başrolünü oynadığını Vizontele Tuuba filmi vizyona girdiği tarihte oldukça ses getirdi. Yapımcılığını Necati Akpınar'ın üstlendiği film bu akşam Star Tv'de izleyici karşısına çıkacak. Vizontele Tuuba filminin konusu ve oyuncularına dair ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz...

VİZONTELE TUUBA KONUSU

1974 yılında televizyonun kasabaya gelmesiyle her şey değişmiştir. Bu devam filminde 1980 yazında yaşananlar anlatılıyor. Artık kasabada bazı evlerde televizyon var, akşamları televizyonu olan evlerde insan toplanıyor, Dallas seyrediyorlar. Deli Emin kasabanın tabela işleriyle uğraşıyor. Dükkanların, kahvehanelerin, yazlık sinemanın, Adalet Partisi İlçe Başkanlığı'nın ve devrimci derneklerin tabelalarını hep o hazırlamış; hepsinin bir köşesine de bir güvercin resmi kondurmuş. Kütüphanesi olmayan kasabaya kütüphaneci olarak atanan Güner Bey ve tekerlekli sandalyedeki kızı Tuba ise bu karışık günlerde kasabaya yepyeni bir hava getirecektir.

VİZONTELE TUUBA OYUNCULARI

Yılmaz Erdoğan – Deli Emin
Tarık Akan – Güner Sernikli
Altan Erkekli – Başkan Nazmi
İclal Aydın – Reyhan
Demet Akbağ – Sıti Ana
Tuba Ünsal – Tuba Sernikli
Tolga Çevik – Nazif
İdil Fırat – Aysel Sernikli
Bican Günalan – Sezgin
Şener Kökkaya – Basri
Salih Kalyon – Casım
Tuncer Salman – Ahmet
Erdal Tosun – Manav Şehmus
Bülent İnal – Mahmut Duran
Celal Tak – Panayırcı