Abone Ol

Valilikten Gündeme Oturan Polis İntiharı Hakkında Açıklama

CHP'li Ali Mahir Başarır'ın "AKP'lilerin hakaretlerine dayanamayarak intihar eden polis memuru" iddiası hakkında Mersin Valiliği'nden açıklama geldi.

Valilikten Gündeme Oturan Polis İntiharı Hakkında Açıklama

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin Mersin’in Mezitli ilçesinde geçtiğimiz günlerde intihar eden polis Nagihan Ekiz'e ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

Polis memurunun AKP'li ilçe başkanının sekreteri tarafından hakarete uğramasının ardından intihar ettiğini iddia eden CHP’li Başarır'a Mersin Valiliği'nden açıklama geldi.

“Mersin'de görev yapan polis memuru Nagihan Ekiz’in hayatına son vermesi” hakkında Mersin Valiliği’nden açıklama geldi.

Hakaret iddiasını yalanlamayan Valilik, “Merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır” ifadelerini kullandı.

Olayla ilgili incelemenin başlatıldığının belirtildiği açıklamada şunlar kaydedildi:

“Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuz Nagehan Ekiz’in 26.09.2021 günü intihar etmesi hadisesi üzerine bazı medya organları ve sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarla ilgili olarak; öncelikle Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuzun intiharı hem emniyet teşkilatımızı hem de bizleri derinden üzmüştür.

27.08.2021 tarihinde Mezitli’de siyasi parti ilçe binasında görevli polis memurunun iki saatliğine izinli olduğu zaman zarfında merhume burada bir defaya mahsus görevlendirilmiştir.

Bu süre içerisinde ilçe binasında görevli sekreter hanımla bir nedenle karşılıklı diyalog sonrası Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli şube müdürünün olaya müdahale etmesinden bir ay sonra vuku bulan intihar olayına herhangi bir belge, bulgu, inceleme ve merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır.

Konu ile ilgili olarak merhumenin intiharından sonra Bakanlığımız emniyet emeklisi olan kıymetli babasının beyanları üzerine 27.09.2021 günü tüm yönleriyle hemen inceleme başlatılmıştır.

Merhumenin acılı ailesine ve polis teşkilatımıza baş sağlığı ve sabırlar dileriz.”