MedyaFaresi MedyaFaresi

Ünlü ekonomist Muratoğlu: Hay Allah TÜİK’inizi versin!

Sözcü yazarı ekonomist Murat Muratoğlu, TÜİK'in açıkladığı koronavirüse rağmen düşüş gösteren işsizlik rakamlarını köşesine taşıdı.

Eklenme: 11 Temmuz 2020 10:36 - Güncelleme: 11 Temmuz 2020 10:40

Muratoğlu, "Kurum saray güdümlü olunca işsizlikten olsa gerek böyle saçma sapan raporlar yayınlıyor. Açıklanan veriler ne bilimsel ne sosyolojik ne de istatistiğe dayalı… Tümüyle safsatadan ibaret…" diye yazdı.

Murat Muratoğlu'nun Sözcü'deki yazısı şöyle;

Biz yeni bir devlet kuruyoruz, bu devletin de kurucu başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır” diyen kişi Cumhurbaşkanı danışmanlığına getirildi.

İşe yaramış demek ki… Vites atıp, “Yeni bir dünya kuruyoruz, bu dünyanın kurucu başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır” demek için geç mi?

Peki, yeni bir devlet kurulduğuna göre eskisini yıkan kimdi?

Eskisinde durumlar gerçekten hoş değil… Çok hor kullandılar! Yarın olmayacak gibi harcadılar. Yeni bir devlet kursan inan ekonomisi bundan daha hızlı toparlar.

İstatistik Kurumu kimsenin umrunda olmayan masa başında kurguladığı oranları açıkladı. “İşsizlik düştü!” diyerek şaşırtmadı. Yenisinde mi? Eskisinde mi?

Kurum saray güdümlü olunca işsizlikten olsa gerek böyle saçma sapan raporlar yayınlıyor. Açıklanan veriler ne bilimsel ne sosyolojik ne de istatistiğe dayalı… Tümüyle safsatadan ibaret…

Bütün dünyada işsizlik patlamışken, “Türkiye'de düştü” dersen gülünç olmakla kalmaz sabaha kadar dalga geçerler, zeka seviyeni sorgularlar.

Bahane hazır! İşten çıkarmak yasaklandı. Hay Allah TÜİK'inizi versin… Bu duruma düşeceğine hiç açıklama… Ya da ek açıklama falan yaz yanına…

Yazının devamı için TIKLAYIN