Abone Ol

Ünlü annelerden podyumda 60'lar rüzgarı

TÜRK Böbrek Vakfı (TBV), Anneler Günü’nde vakfın diyaliz merkezlerinde tedavi gören böbrek hastası ailelerin çocuklarına verilecek eğitim yardımlarına kaynak sağlamak amacıyla kolları sıvadı.

Ünlü annelerden podyumda 60'lar rüzgarı

Bu amaçla düzenlenen ‘Anneler ve Çocukları’ adlı defile, sanat, spor ve cemiyet hayatından ünlü annelerini çocuklarıyla birlikte podyumda buluşturdu.

TBV Başkanı Timur Erk ve Yönetim Kurulu Üyesi Seval Ermiş himayelerinde; Selda Topal ve Tuğba Şahin’in projelendirdiği organizasyon Shangri-La Hotel’de gerçekleştirildi. Ünlü modacı Gülnur Güneş’in desteğiyle gerçekleştirilen defilede ünlü anneler ve çocukları, Güneş’in yeni markası Gigiis tasarımları podyumda 60’ların rüzgarlarını estirdi. TBV  Başkanı Timur Erk, iş, sanat ve spor dünyasının önemli kadınlarının, projeye olan desteklerinin çok özel olduğunu, toplumsal birliktelik ve sosyal sorumluluk adına gösterdikleri özveriden büyük onur duyduğunu dile getirdi. Erk, “Diyaliz merkezimizde tedavi gören hastaların birçoğu erken yaşta böbrek hastası oldukları için eğitimleri maalesef yarım kalmıştır. Bu sebeple çocuklarının okumaları ve iyi bir eğitim almaları onlar için ayrıca önem taşıyor. Biz de bu konuda onlara destek olmaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi.

Organizasyon kapsamında podyuma Aylin Yılmaz, Aslı Tacir, Ayşe Kucuroğlu, Belma Canciğer, Dilek Birgen, Hülya Kanlı, Hande Acar, Şebnem Arslan, Işıl Rençber, İpek Açar, Meltem Demir, Mergim Agel, Melis Babadağ, Neslihan Demir, Pınar Güneş, Selen Görgüzel Alkan, Selvi Serttaş, Sinem Ceceli, Tuğba Şahin, Zeynep Ilıcalı, çıktı.
Kariyerini Borussia Dortmund’da devam ettiren milli futbolcumuz Nuri Şahin’in eşi Tuğba Şahin de, defile için hem organizasyonda hem de podyumda görev alan isimlerden. Şahin, “Böbrek hastası çocukların eğitimi için arkadaşım Selda Topal ile ve dahil olduğum bu işte, oğlum ve karnımdaki kızım ile yer almak unutulmaz bir anı oldu. Selda'nın yaptığı tüm etkinliklere Almanya'dan günü birlik bile olsa geliyorum. Çünkü keyif alıyorum ve mutlu oluyorum" dedi.
Organizasyonda yer alan bir diğer isim Zeynep Ilıcalı ise, "Bu güzel organizasyona sevgili arkadaşım Selda Topal’ın teşvikiyle katılmış olmaktan çok mutluyum. Kızlarım Leyla, Yasemin ve benim için çok güzel bir anı olduğuna inanıyorum. Beni en çok etkileyen de 60’lar teması ile podyuma çıkmış olmamız. Leyla son derece cool, Yasemin ise kıyafeti için çok heyecanlıydı. Hepimiz için son derece anlamlı bir organizasyon oldu” dedi.
"Projeye, sevgili Selda ile katıldım" diyerek sözlerine başlayan Neslihan Demir de "Kızım çok heyecanlıydı, ilk defa böyle bir deneyim yaşadı. Sorduğumda 'anne en güzeli de yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarıma yardım etmekti, bu çok güzel bir duygu’ demesi benim için çok anlamlı" diye konuştu.

Koreografisini Asil Çağıl’ın yaptığı defilenin ardından, Türk Pop müziğinin güçlü sesi Ayşegül Aldinç, Metin Özülkü orkestrası eşliğinde bir konser vererek davetlilere keyifli dakikalar yaşattı.

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk ve Yönetim Kurulu Üyesi Seval Ermiş gerçekleştirilen organizasyon kapsamında diyaliz makinesi bağışında bulunan, Mesude Öztanık, Ferhan Ersoy ve Seyhan Sapmaz’a teşekkür plaketi takdim ettiler. Projeyi gerçekleştiren Selda Topal ve Tuğba Şahin’in yanı sıra organizasyon destekçilerinden Ayşe Deliismail Çiftliği ve b.a.k Organizasyon’a da yine desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.

Ünlü annelerden podyumda 60'lar rüzgarı - Resim: 1
Ünlü annelerden podyumda 60'lar rüzgarı - Resim: 2
Ünlü annelerden podyumda 60'lar rüzgarı - Resim: 3
Ünlü annelerden podyumda 60'lar rüzgarı - Resim: 4
Ünlü annelerden podyumda 60'lar rüzgarı - Resim: 5
Ünlü annelerden podyumda 60'lar rüzgarı - Resim: 6
Ünlü annelerden podyumda 60'lar rüzgarı - Resim: 7
Ünlü annelerden podyumda 60'lar rüzgarı - Resim: 8
Ünlü annelerden podyumda 60'lar rüzgarı - Resim: 9

dha