MedyaFaresi MedyaFaresi

Üniversite Adayları için Hayat Tercihtir Programı TV100'de Başlıyor

Üniversite adaylarına meslek seçimi ve doğru tercihler konusunda yol göstermeyi amaçlayan “Hayat Tercihtir” programı, TV100 ekranlarında başlıyor.

Eklenme: 16 Temmuz 2021 17:25 - Güncelleme: 16 Temmuz 2021 17:32

Üniversite adaylarına meslek seçimi ve doğru tercihler konusunda yol göstermeyi amaçlayan “Hayat Tercihtir” programı, TV100 ekranlarında başlıyor. Gazeteci Şaban Özdemir’in moderatörlüğünde gerçekleşecek programda Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş,uzman akademisyenleri ağırlayacak.

İlk bölümü, 18 Temmuz 2021 Pazar günü saat 12:05’te yayınlanacak programın konukları Üsküdar Üniversitesinden Prof. Dr. Sevil Atasoy ve Prof. Dr. Haydar Sur olacak.

Üsküdar Üniversitesi akademik kadrosunun desteğiyle hazırlanan ve üniversite adaylarına meslek seçimi ve doğru tercihler konusunda yol gösterecek olan “Hayat Tercihtir” programı, Pazar günleri saat 12:05’te TV 100 ekranlarında izleyicisiyle buluşacak.Gazeteci Şaban Özdemir’in moderatörlüğünde gerçekleşecek programda Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş, alanında uzman akademisyenleri ağırlayacak.

Çekimleri Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen “Hayat Tercihtir” programı, 18 Temmuz 2021 Pazar günü saat 12:05’te ilk bölümüyle TV 100’de yayınlanacak.

Her bölümde iki uzman akademisyenin ağırlanacağı programın ilk konukları,Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Bağımlılık ve Adli Bilimler Ensititüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy ve Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur olacak.

Prof. Dr. Sevil Atasoy, adli bilimlerde kariyer planlamayı anlatacak

Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş, programın ilk yarısında Prof. Dr. Sevil Atasoy ile Üsküdar Üniversitesi fırsatları ve adli bilimlerde kariyer planlama, doğru tercih ve meslek seçiminin püf noktalarını ele alacak.

Programın diğer yarısında ise Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş, Prof. Dr. Haydar Sur ile Üsküdar’da tıp eğitimi, tıp fakültesi fırsatları, doğru tercih ve meslek seçiminin püf noktaları konusunda adaylara bilgi verecek.