MedyaFaresi MedyaFaresi

Unicef ve Karaca'dan anlamlı proje

Unicef’in okul öncesi eğitim projesine destek vermek için geliştirilen Türkiye’nin Değerleri, Gelecek Değerleri Yaratıyor ve Paylaşıyor teması ile Paylaşacağımız Bir Gelecek Var projesi, Karaca’nın katkılarıyla ile hayat buldu

Eklenme: 04 Kasım 2015 16:27 - Güncelleme: 06 Nisan 2016 22:06

20 Ekim Salı günü Grand Hyatt Otel’de Karaca ve Unicef’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen proje lansmanına, Unicef elçileri ile birlikte, cemiyet hayatından birçok isim katıldı. Projenin tanıtım gecesinde, geliri Unicef’e bağışlanacak olan proje için özel tasarlanan kahve fincanları büyük ilgi gördü. Türkiye’nin kendi alanlarının önde gelen, başarılı isimleri, Ara Güler, M. Rahmi Koç, Ayşe Kulin, Müjdat Gezen, Nilüfer Yumlu, Ajda Pekkan, Latif Demirci, Kerem Görsev projeye eserleri ile katkıda bulundular.

Ara Güler fotograf, Rahmi M. Koç kendi çizdiği yelkenli, Ayşe Kulin Hayal adlı kitabından bir cümle, Müjdat Gezen yaptığı yağlı boya bir tablo ile, Nilüfer kendi çizdiği çiçek desenleri ile, Ajda Pekkan kendi çizdiği yıldız deseni ile, Latif Demirci karikatürü, Kerem Gorsev ise kendi bestelemiş olduğu bir notayı göndererek projeye destek verdiler.

Bu çalışmalardan esinlenerek, kahve fincanlarını tasarlayan ünlü ispanyol tasarımcılar Marco Palomegue ve Fran Aniorte, her eser için büyük bir titizlikle uğraştı. Her biri birbirinden şık ve özel olan fincanlar ikili kutularda satışa sunuldu. Fincan satışlarından elde edilen gelir ise Unicef’in dar gelirli bölgelerdeki okul öncesi eğitim çalışmalarına bağışlanacak. Hem kendiniz için, hem de sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bu şık fincanlar ile gelecek bir değerin yetişmesine katkıda bulunabilisiniz. 49,95 TL’ye satılacak olan fincanlara, Karaca mağazalarından ulaşabilir, tüm tasarımları görebilirsiniz.