Abone Ol

Fatih Portakal Silivri cezaevi önünde umut nöbetinde!

Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek vermek amacıyla başlatılan 'Umut Nöbeti'ni, 16'ncı gününde Fox Tv Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal ve Fox TV Haber Koordinatörü Murat Keskin devraldı.

Fatih Portakal Silivri cezaevi önünde umut nöbetinde!

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü önünde sabah nöbete başlayan Fatih Portakal, "Çok acı bir şey gerçekten. 2016'nın Türkiyesi'nde, dünyasında sadece Erdem Gül veya Can Dündar değil içeride olan birçok arkadaşın gazetecilik faaliyetinden dolayı içeride olması ayıptır, günahtır. Yani yaşanması gerekiyor ki yaşıyoruz. Hep son bulsun diyoruz, hep özgürlükler diyoruz; ama hiçbir devirde de bu özgürlükler bir türlü gelmiyor. Her gelen demokrasi diyor; ama demokrasinin geldiği nokta işte burası. Arkası cezaevi... Haberlerinden dolayı içeri atılan gazeteciler. Kimi aylardır içeride iddianamesi bile ortada yok. Kimileri 21'inci gününde çıkar mı çıkmazları mı belli değil. Ben şöyle özetliyorum bu günleri kısacık; çekenler ve çektirenler. Neticede çekenler içeride, çektirenleri de vicdanlarıyla baş başa bırakmak gerekiyor herhalde" diye konuştu.

"SİLİVRİ CEZAEVİ İÇİN DE BİR TÜRKÜ YAKILMASININ ZAMANI GELDİ"
Fox Tv Haber Koordinatörü Murat Keskin de, "Dün Sinop Cezaevi vardı, bugün Silivri Cezaevi var. Bence artık Silivri Cezaevi için de bir türkü yakılmasının zamanı geldi. İçeride de bu türküyü, güfteyi yazacak çok usta kalemler var. Can ile Erdem'den de bunu bekliyorum" dedi. Fatih Portakal ile Murat Keskin'in ardından nöbeti Gazeteci Celal Başlangıç, www.haberdar.com Genel Yayın Yönetmeni Sait Sefa, Today's Zaman Gazetesi yazarı Bülent Keneş devralacak.

DHA