Abone Ol

Ümit Özdağ'dan kendisine vatan haini diyen Yeni Şafak'a sert tepki: Beyin yerine tezek taşıyan..

Yeni Şafak gazetesi ile Ümit Özdağ arasındaki polemik devam ediyor. Kayseri’deki olaylarla kendisini ilişkilendiren gazeteye Özdağ’ın yanıt vermesinin ardından, gazete bugün Özdağ’ı manşetine taşıdı. Yeni Şafak manşetine ‘Vatana ihanetten hesap vereceksin’ başlığını attı.

Ümit Özdağ'dan kendisine vatan haini diyen Yeni Şafak'a sert tepki: Beyin yerine tezek taşıyan..

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, dün yaptığı açıklama ile Yeni Şafak gazetesinin Kayseri'de geçtiğimiz günlerde yaşanan olaylara ilişkin kendisine yönelik iddialarına yanıt verdi. Özdağ, "Kayseri'de ve diğer kentlerde yıllardan bu yana gerçekleşeceği konusunda uyardığımız bu olayların nedenini anlamazsanız bu ülkenin başını büyük belalara sokarsınız" dedi. Özdağ ve Yeni Şafak gazetesi arasındaki polemik bugün de devam etti.

YENİ ŞAFAK: VATANA İHANETTEN HESAP VERECEKSİN

Ümit Özdağ’ın açıklaması sonrası Yeni Şafak gazetesi bugün de polemiği sürdürdü. Gazetenin manşetinden Özdağ’a seslenen gazete, yayınladığı habere ‘Vatana ihanetten hesap vereceksin’ başlığını attı. Söz konusu haberde, “Etki ajanı Ümit Özdağ, Suriye’de efendilerinin denklem dışı kalacağı çözüm umudu yeşerince yeniden sahneye çıktı. Suriye’de bir terör devletinin kurulmasını önleyecek Ankara-Şam diyaloğunu sabote etmeye girişen Özdağ, ilk hamlesini Kayseri’de yaptı. Özdağ, derin tezgâhı deşifre olunca da Atatürk’ün arkasına sığındı” ifadeleri kullanıldı.

Yeni Şafak’ın bugünkü manşeti şöyle:

ÖZDAĞ’DAN YANIT VAR

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Yeni Şafak’ın bugünkü haberine sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Özdağ şu ifadeleri kullandı:

“İngiliz Muhipler Derneği yayın organı Yeni Şafak olmayan akli dengesini de yitirmiş görünüyor. Ümit Özdağ, Türkiye-Suriye anlaşmasını sabote ediyormuş. Amacı Kürdistan’ın kurulmasını sağlamakmış. Allah bazılarına beyin yerine TEZEK vicdan yerine PİSLİK verince böyle oluyor.

Ümit Özdağ ve Zafer Partisi yıllardır Türkiye-Suriye görüşmelerini savunuyor. Bölgede kurulmak istenen PKKistan’ın önünü kesmenin tek yolu bu diye yıllardır anlatıyoruz. O kadar çok anlattık ki bakın siz Yemi Şafakçılar beyin yerine kullandığınız TEZEK ile bile anladınız. Biz vatan hainlerinin kim olduğunu PKK ve FETÖ ile işbirliği sürecinde gördük şafakçı tosunlar.”