Abone Ol

Ümit Özdağ: Tayyip Erdoğan'dan Sonra En Büyük AKP'li Kılıçdaroğlu'dur

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Millet İttifakı’nın yabancılara verilen vatandaşlık açıklamasına tepki göstererek, Millet İttifakı'nın seçimleri kaybetmeye hazırlandığını söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Özdağ, "Hep söylüyorum; Erdoğan’dan sonra en iyi AK Parti'li Kemal Kılıçdaroğlu’dur" dedi.

Ümit Özdağ: Tayyip Erdoğan'dan Sonra En Büyük AKP'li Kılıçdaroğlu'dur

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ordu’ya geldi. İlk olarak partisinin Ordu il başkanlığı binasının açılışını yapan Özdağ, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında Millet İttifakı’nın seçimleri kaybetmeye hazırlandığını belirten Özdağ, şöyle konuştu:

"Dün 6'lı masa bir açıklama yapmış ve vatandaşlık verilen yabancılarla ilgili Süleyman Soylu'nun 200 bin rakamını esas aldıklarını ifade etmiş. Herhalde bugün de bir açıklama yaparlar. Bakan Nebati ve TÜİK'in enflasyon rakamlarını esas aldıklarını duyururlar. 6'lı masa Süleyman Soylu'nun oturmasıyla 7'li masa olmuştur. Gardırobun içerisinde de HDP oturuyor. Hayırlı olsun. Böyle de utanmazca sahte muhalefeti dünya tarihi herhalde görmemiştir. Sadece İstanbul’da günde 70 aileye vatandaşlık verilirken, bunlar hala kalkıyorlar Süleyman Soylu’nun verdiği rakamı esas alıyorlar.

Arkadaşlar; Süleyman Soylu’nun vermiş olduğu hangi rakam doğru çıktı ki, şimdi vatandaşlık rakamını Süleyman Soylu’yu doğru kabul ediyorsunuz? Siz seçimleri kaybetmeye hazırlanıyorsunuz. Hep söylüyorum; Erdoğan’dan sonra en iyi AK Parti'li Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bu ifade zannediliyor ki bana ait. Hayır. Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatına aittir. Kemal Kılıçdaroğlu’nu istediği televizyona davet ediyorum. İsterse arkadaşı Süleyman Soylu’yu da getirsin. Birlikte konuşalım. Bakalım kaç kişiye vatandaşlık verilmiş.