MedyaFaresi MedyaFaresi

Ümit Özat'tan Selahattin Baki'ye: Kendi Kapının Önüne Bak FETÖ'yü Görürsün

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu ve teknik direktör Ümit Özat, Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki'nin "Artık bu FETÖ'cü zihniyet Fenerbahçe taraftarının sinir ucuyla oynuyor'' sözlerine tepki göstererek, "Kendi kapının önüne bak, FETÖ’nün nerede olduğunu görürsün" ifadelerini kullandı.

Eklenme: 27 Mart 2021 12:00 - Güncelleme: 27 Mart 2021 12:16

Futbol Arena'ya konuşan Özat, "FETÖ'nün bu ülke için tehlikeli olduğunu sizler yeni söylüyorsunuz. Biz 20 yıldır söylüyoruz. Antrenörlerde FETÖ'cü var, başkanlarda FETÖ'cü var hâlâ, yöneticilerde FETÖ'cü var. Bütün spor camiasında FETÖ'cü var. Kim diyorsa ki FETÖ temizliği var alnını karışlarım. Bir tane yetkili makam çağırsın tek tek, isim isim açıklayayım" dedi.

"Çoğu insan bu sümüklüye muhterem derken biz F tipi diyorduk"

Selahattin Baki'nin "FETÖ" açıklamasına ilişkin de konuşan Özat,  "Selahattin Baki, FETÖ diyor. Sen önce kapının önümü temizle. Kendi kapının önüne bak FETÖ'nün nerede olduğunu görürsün. Bunu herkes biliyor. Üç maymunu oynamanın bir anlamı var mı? Çoğu insan bu sümüklüye muhterem derken biz F tipi diyorduk" diye konuştu.

"Otobüste tokatladım, her kulüpte var"

Cemaat yapılanmasıyla karşılaşmasının 2000 yılında başladığını belirten Özat, "Benim neler çektiğimi bana sorsunlar onları bu kulübe sokmamak için. Otobüste hangi futbolcuyu tokatladığımı bana sorsunlar, ilahilerle maça gitmek, futbol takımında böyle şeyler olmaz. FETÖ'den şikayet eden tüm kulüplerin içinde FETÖ'cü var, hocasında, yöneticisinde, sportif direktöründe" ifadesini kullandı.

Ne Olmuştu?

Süper Lig'in 30. haftasında oynanan Gençlerbirliği maçının ardından Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki;

“FETÖ tam olarak temizlenmedi. Bu cümleyi Ali Koç kullanmıştı. Bu cümleyi kullandıktan sonra bu akşam başımıza gelenler kamuoyunun malumu. İyi oynadık, kötü oynadık girmeyeceğim. Kötü de oynasak hakkımızı kimseye yedirmeyiz. Bugün yediğimiz gole bakıyorum kesinlikle gol ofsayt.

Şimdiden de uyarımı yapayım; bu golü Nazım'ın ayağına değdi diye üzerine yıkacaklar, kılıf büyük ihtimalle bu olacak. Hiç o işlere girmesinler uyarıyım. Nazım'a değse bile top ilk ayaktan çıktığında ofsayt. Bu oyunları tutmayacak. FETÖ’cü zihniyet bilerek Fenerbahçe taraftarının sinir uçlarıyla oynayıp, insanları sokağa döküp kaos yaratmak istiyor. Bu kadar net konuşuyorum. Fenerbahçe camiası daha önce iki kere operasyon yedi. Fenerbahçe iyidir, kötüdür o futbolseverlerin yorumu. Ama sen yediğin gol ofsaytsa saymayacaksın, golse vereceksin.” demişti.