Abone Ol

Ulaştırma Bakanı Arslan robotla tartıştı: Gereğini yapın lütfen

Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun düzenlediği Güvenli İnternet Günü programında robot krizi yaşandı.

Bakan Arslan robotla tartıştı: Gereğini yapın lütfen

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan'ın haberine göre Dünya Güvenli İnternet Günü etkinlikleri kapsamında Ankara'daki Bilim Teknolojileri Merkez Yerleşkesinde gerçekleştirilen programda, Denizcilik Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, kendisine yavaş konuşması gerektiğini söyleyen Robot Sanbot'a tepki gösterdi.

Ankara’da yapılan Güvenli İnternet Günü programında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fethi Sayan’ın ardından kürsüye Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan çıktı. Arslan'ın konuşma sırasında güvenli internetin önemine değindi.

Programın sunucusu olan robot ”Sanbot” araya girerek ”Yavaş konuş, ne diyorsun anlamıyorum” dedi. Robotun bu sözleri Arslan'ı rahatsız etti.

İşte o video...

“NEDEN BAHSEDİYORSUN”

Sanbot daha sonra da ”Neden bahsediyorsun' deyince Bakan Arslan kızdı ve “Değerli arkadaşlar belli ki birileri robotu kontrol etmek durumunda. Kontrol görevini hangi arkadaşımız yerine getiriyorsa gereğini yapın lütfen” dedi. Bakan'ın sözleri üzerine salonda kahkahalar duyuldu.

Ulaştırma Bakanı Arslan robotla tartıştı: Gereğini yapın lütfen - Resim: 1

Bakan konuşmasına devam ederken, robot Sambot yeniden programlandı ve susturuldu.

(Sözcü - Deniz Ayhan)