MedyaFaresi MedyaFaresi

Türkiye'nin ilk vampir dizisi Yaşamayanlar ne zaman başlıyor?

Yaşamayanlar dizisinin fragmanı büyük ilgi gördü. Fragman sonrasında dizinin ne zaman başlayacağını merak eden izleyiciler arayışa geçti. İşte sabırsızlıkla beklenen Yaşamayanlar dizisi hakkında merak edilen bilgiler...

Eklenme: 18 Temmuz 2018 19:56 - Güncelleme: 18 Temmuz 2018 20:59

YAŞAMAYANLAR DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Mia, kendisini vampire dönüştüren Dmitry’yi öldürüp yeniden insan olmak için İstanbul’a gelir.  Fakat kadim şehir İstanbul’un onun için başka planları vardır. Mia kendisini iyiyle kötünün, aşkla nefretin, yaşamla ölümün birbirlerine dönüştüğü soluk soluğa bir hikayenin tam merkezinde bulur. Bu hikayede ona eşlik edenlerse karanlık ve çekici Karmen, geçmişinde büyük bir sır barındıran savaşçı Numel ve İstanbul’un kenar mahallelerinde vampirlere karşı direnen avcılardır. Hepsinden de önemlisi, insanlar ve vampirler arasında büyük bir savaş başlamak üzeredir. Mia'nın en büyük sınavı ise büyük savaş başladığında kimin tarafında savaşacağıdır.

Dizinin yönetmenliğini; Eve Dönüş: Sarıkamış1915 filmi ile Hong Kong Asya Film Festivali’nden Yeni Yetenek ve Montreal Dünya Filmleri Festivali’nden de FIPRESCI ile Altın Zenith ödüllerini kazanarak büyük uluslararası başarılara imza atmış ve BluTV Özel Yapım'ı 7YÜZ dizisinin ‘Prosedür’ bölümünün yönetmeni olan Alphan Eşeli üstleniyor.

Çarpıcı konusuyla çok konuşulacak dizinin senaryosunu Şamil Yılmaz kaleme alırken dizinin görüntü yönetmeni Tariel Meliava ise izleyicileri gizemli ve heyecan dolu dünyanın içine sürükleyecek görüntülere imza atıyor.

YAŞAMAYANLAR DİZİSİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Elçin Sangu
Kerem Bursin
Birkan Sokullu
Selma Ergeç
Efecan Şenolsun
Nilperi Şahinkaya
Türkü Turan
İpek Tenolcay
Oral Özer
Elit İşcan
Edip Tepeli
Hazal Türesan
Selahattin Erg
Erdeniz Kurucan

YAŞAMAYANLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

BluTV'de yayınlanacak olan Yaşamayanlar Eylül ayında başlayacak.

YAŞAMAYANLAR DİZİSİ FRAGMAN