Abone Ol

Türkiye yazarı Nuri Elibol: Terfi ettirilen Bylockçu iki generale hangi hatırlı isim kefil oldu?

Türkiye gazetesi yazarı Nuri Elibol, FETÖ'nün 16 Nisan öncesi sinsi hazırlıklar içinde olduğunu belirtirken, Geçtiğimiz ağustos ayında yaşanan skandal bir olayı gündeme getirdi.

Bylockçu iki generale hangi hatırlı isim kefil oldu?

İŞTE O YAZI

FETÖ’nün her gün tüylerimizi diken diken eden bir ihanetini öğreniyoruz. Bunlar, 52 MİT haber elemanının listesini PKK’ya vererek katledilmesine sebep olacak kadar sapık ve gayrımillî bir yapı.
Daha önce yazmıştım; geçtiğimiz Ağustosta generalliğe terfi ettirilen ve ismi ByLock listesinde kullanıcı olarak çıkan iki generale kim kefil olmuş? Kim general olmaları için telkin ve tavsiyede bulunmuş? Bunlar kim ise Başbakan ve Millî Savunma Bakanı mutlaka ortaya çıkarmalı-soruşturmalıdır.
***
Bu örgütün neredeyse müdahale etmediği alan yok. CHP ve MHP’yi kaset operasyonları ile dizayn etmeye kalkan FETÖ, öğreniyoruz ki görevdeki birçok bakanı da tehdit etmiş. Tehditle kalmamış; bir bakana ait olduğu iddia edilen kasetleri yayınlamaları veya şantaj malzemesi olarak kullanmaları için PKK’ya vermiş.
***
FETÖ şimdi de 16 Nisan’a kadar bir şeyler yapma peşinde. ‘Hayır’ cephesinin en büyük destekçileri bunlar. Güvenlik ve istihbarat birimlerinin değerlendirmeleri şöyle:
“16 Nisan’a kadar uyuyan hücreleri, kripto veya firari FETÖ’cüler aracılığı ile Allah göstermesin başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere önemli şahsiyetlere suikastlar düzenleyebilirler. Devlet adamları ve siyasetçilerin itibarını sarsmak için kesme-yapıştırma ses ve görüntü kasetleri yayınlayabilirler. Şok eylemler-katliamlar yapmaları için başta PKK olmak üzere DEAŞ ve DHKP-C gibi örgütleri kullanabilirler.”
Ankara tüm bu risklere karşı tedbir alıyor.

NURİ ELİBOL - TÜRKİYE GAZETESİ