Abone Ol

Türkiye gazetesi yazarı Ahmet Sağırlı FETÖ'den gözaltına alındı

FETÖ'nün medya yapılanmasına yapılan operasyonda şok isimler gözaltına alındı. İhlas Grubunun amiral gemisi Türkiye gazetesinin yazarlarından Ahmet Sağırlı da gözaltına alındı.

Türkiye gazetesi yazarı Ahmet Sağırlı FETÖ'den gözaltına alındı

FETÖ'nün medya yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, ByLock kullandığı tespit edilen Birgün Gazetesi'nin editörü Burak Ekici'nin de aralarında bulunduğu 35 gazeteci hakkında gözaltı ve arama kararı verildi.

Son dakika haberi! İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına yönelik soruşturma, elde edilen yeni deliller ve ifadeler doğrultusunda sürüyor. Bu kapsamda, örgütün şifreli mesajlaşma programı "ByLock"u kullandığı tespit edilen 35 şüpheli hakkında ''silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçundan gözaltı kararı verildi.

Savcılığın ayrıca şüpheliler hakkında ikametlerinde arama kararı talep etmesi üzerine nöbetçi hakimlikçe, arama ve yakalama kararı da verildi.

Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince şüphelilerin adreslerinde gerçekleştirilen operasyonda, Burak Ekici (Birgün Gazetesi'nin editörü), Muhsin Pilgir, Ömer Faruk Aydemir, Sait Gürkan Tuzlu, Cüneyt Seza Özkan, Yusuf Duran, Ahmet Feyzullah Özyurt, Ahmet Sağırlı ve Mutlu Özay gözaltına alındı. Gözaltı ve arama işlemleri devam ediyor.

NTV