MedyaFaresi MedyaFaresi

AKP'li Külünk: Ülker'in açıklaması tatmin edici değil

Gruptakilerin yanına gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, milletin bu konudaki dikkat ve duyarlılığını güçlü bir şekilde dile getirmesinin son derece kıymetli olduğunu söyledi.

Eklenme: 01 Nisan 2017 12:36 - Güncelleme: 01 Nisan 2017 14:37

İSTANBUL (AA) - İnternet ortamında yayınlanan reklam filmine tepki gösteren ve sosyal medya üzerinden haberleşerek, şirketin Kısıklı'daki binasının önüne gelen bir grup, daha sonra yakındaki Mehmet Akif Ersoy Parkı'na geçti.

Metin Külünk, "Bahsi geçen firmanın yöneticisi olan şahıs sosyal medyadan bir açıklama yapmış. Açıklama beni tatmin etmedi. Türkiye çocuk oyuncağı değil. Bu milletin psikolojisi kimsenin çocuk oyuncağı değil. Reklamı yayınla, bu milleti tehdit et, ondan sonra çık özür dile. İstanbul'da Cumhuriyet Başsavcılığı bu konuyla ilgili inceleme ve soruşturma başlattı. Doğrunun ortaya çıkacağından şüphem yok. Sosyal medya üzerinden sahte hesaplarla çok ciddi operasyon yapılmak isteniyor. Buna izin vermeyiniz. Çok dikkatli olunuz. Hassasiyetinizi kaybetmeyiniz. Bu milleti 1 Nisan şakasıyla tehdit ederek boyun bükecek bir millet değiliz. Bu ülke bizim, bu vatan bizim, bu devlet bizim, bu cumhuriyet bizim. Bize kimse sömürge muamelesi yapamaz" diye konuştu.

Külünk, "Bu hain örgüt, biliyoruz bir şeylerin peşinde. Farkındayız, birtakım kirli hesapların içerisindeler. Ancak bir başka kirli iş daha yapıyorlar. Topyekun 80 milyon memleket evladının psikolojisini yönetmek istiyorlar. Buna izin vermeyelim. Bu akşam da reklam filminin yayınlanması, bunun dışında bazı tahliyeler, toplumumuzun sinir sistemini, duyarlılıklarını ciddi anlamda etkilemekte." diye konuştu.

Kısıklı'ya gelmeden önce emniyet mensuplarıyla görüştüğünü dile getiren Külünk, sıra dışı bir gelişme olmadığı yönünde bilgi aldığını kaydetti.

Külünk, vatandaşların tepkisini çeken söz konusu reklam filmine ilişkin ise şu değerlendirmelerde bulundu:

"İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, söz konusu reklam filmiyle ilgili inceleme başlattı. İstanbul Emniyet Müdürümüzle görüştüm. 'Sayın milletvekilim, biz dimdik ayaktayız, her şey sakin, sıra dışı hiçbir gelişme yok.' dedi. Ankara'yı da takip ettim. Sıra dışı hiçbir gelişme yok. Şuna dikkat edelim. Bu örgüt, bu milletin psikolojisini yok etmek istiyor. Buna izin vermeyelim. Sürekli sosyal medya üzerinden algı operasyonlarıyla bizim bu duyarlılığımızı eritmek istiyorlar, buna izin vermeyelim. Bilin ki bu ülkenin bir tane başkomutanı var, o da Recep Tayyip Erdoğan. Kimsenin endişesi olmasın. Nasıl bir ay nüfusun 50 milyonuyla alanları doldurduysak yine aynı şekilde doldururuz. Ama bunun işaretini biz doğrudan tek adresten alırız, o da Beştepe'dir."

Vatandaşlardan evlerine dönmelerini isteyen Külünk, referandum için yapılacak çalışmalara odaklanılması çağrısında bulundu.

Külünk, vatandaşlara gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ederek, emniyetin bütün gelişmeleri yakından takip ettiğini anlattı.

Gruptakiler, sabaha kadar "demokrasi nöbeti" tuttuktan sonra topluca namaz kıldı.

Muhabir: Tansel Parlak