MedyaFaresi MedyaFaresi

Trump'ın Bakanı Pompeo Giderayak Erdoğan'ı Hedef Aldı!

Mevcut ABD Başkanı Donald Trump ile ekibi önümüzdeki günlerde yönetimi devredecekler. ABD’nin Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, koltuğu devretmeden önce sosyal medyadan kendi döneminde atılan adımlarla ilgili paylaşımlar yaptı.

Eklenme: 03 Ocak 2021 14:12 - Güncelleme: 03 Ocak 2021 14:52

OdaTv'de yer alan habere göre, Türkiye ile ABD arasında büyük bir gerilime neden olan, Rahip Brunson’un tutuklanmasını ve serbest bırakılmasının ardından ABD’ye gidişini hatırlatan Pompoe, ABD’nin itibarını geri kazandıklarını söyledi.

"ARTIK DİKTATÖRLERE VE..."

Brunson’un tahliye olduktan sonra Beyaz Saray’da çekilen fotoğrafını paylaşan Pompeo, "Biz asla ama asla insanlarımızı ABD'ye getirmek için para vermedik. ABD'nin itibarını geri kazandık. Artık diktatörlere ve zorbalara, sahte 'kırmızı çizgiler' veya para yüklü paletler yok" dedi.

Dışişleri Bakanı Pompeo ikinci mesajında ise, yapılan en büyük kavgalardan birinin Türkiye ile Brunson'ın iadesi mevzusu olduğunu söyledi. ABD'nin Rehine İşleri Özel Temsilcisi Roger D. Carstens'a iade sürecinde gösterdiği çabadan dolayı teşekkür eden Pompeo, Başkan Trump'ın 13 Ekim 2018'de Brunson'ı Beyaz Saray'da ağırladığını kaydetti.