Abone Ol

Trump'ı eleştiren karikatürist 17 yıllık işinden kovuldu

Meksika sınırında hayatını kaybeden baba Martinez ve 11 aylık kızı Valeria ölümünden ABD Başkanı Trump'ı sorumlu tutarak onu eleştiren bir çizim yapan karikatürist Adder, bu sebeple çalıştığı gazeteden kovuldu.

Trump'ı eleştiren karikatürist 17 yıllık işinden kovuldu

El Salvadorlu Martinez ve 11 aylık kızı Valeria'nın ABD-Meksika sınırda hayatını kaybetmesi üzerine eleştiren bir karikatür yayınlayan siyasi karikatürist Michael de Adder, çalıştığı basın kurumundan kovuldu.

Meksika ile ABD'yi ayıran Rio Bravo Nehri'nden ABD'ye geçerken hayatını kaybeden baba ve 11 aylık kızı Valeria'nın yanında "Burada oynamamın bir sakıncası var mı?" yazılı eleştiri içerikli karikatür Adder'in 17 yıllık mesleğine son verilmesine sebep oldu.Trump'ı eleştiren karikatürist 17 yıllık işinden kovuldu - Resim: 1Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Adder; "Ben kovulmaktan kariyer yapacak türden biri değilim. Hala başarılı bir şekilde diğer yayınlar için karikatürler çiziyorum. Sadece haftalık gelirimin belli bir kısmını kazanmam ve artık bu bölgede bir sesim olmadığı fikrine alışmam gerekiyor" dedi.