Abone Ol

TRT Eski Genel Müdürü ve Samsun Valisi için ByLock iddiası

İbrahim Şahin'in FETÖ'nün iletişim ağı 'ByLock' kullanıcısı olduğu iddia edildi. TRT Eski Genel Müdürü ve Samsun Valisi İbrahim Şahin'in FETÖ'nün iletişim ağı "ByLock" kullanıcısı olduğu iddia edildi.

TRT Eski Genel Müdürü Şahin için ByLock iddiası

superhaber.tv'nin özel haberine göre FETÖ soruşturmasını yürüten Başsavcılığın basın kartı sahipleri üzerinde yaptığı inceleme sonucu Şahin'in de FETÖ'nün gizli iletişim ağı "ByLock"u kullandığı belirlendi.

Uzun yıllar çok önemli makamlarda bulundu

Şu anda Samsun Valisi olan İbrahim Şahin, devletin önemli kademelerinde görev yapan bir bürokrat olarak tanınıyor.

Kaymakam kökenli olan Şahin; PTT Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarlığı ve ardından TRT Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Daha önce yalanlanmıştı

Geçtiğimiz sene, medyada yer alan bazı haberlerde İbrahim Şahin'in ismi yine FETÖ ile anılmıştı. Bank Asya'da hesabı bulunan ve Kimse Yok mu Derneği'ne bağışta bulunan 5 valinin; Vahdettin Özcan, İbrahim Şahin, Hüseyin Avni Coş, Adnan Yılmaz ve Hasan Karahan olduğu iddia edilmiş, bu isimlerin pasaportlarının iptal edildiği öne sürülmüştü.

İçişleri'nden yalanlama

Konuya ilişkin İçişleri Bakanlığı yazılı bir açıklama yaparak iddiayı yalanlamış ve bu 5 isme ait pasaportların sınırlandırılmasının söz konusu olmadığını duyurmuştu.