MedyaFaresi MedyaFaresi

TRT, CNN Türk ve Habertürk'ten Flaş Döviz Hamlesi

Asya piyasalarının açılmasıyla geçen haftayı 7,21 ile kapatan dolar/TL kuru 8,47'lere yükseldi. TRT, CNN Türk ve Habertürk ise çözümü dolar kuru barını ekranlarından kaldırmakta buldu.

Eklenme: 22 Mart 2021 10:38 - Güncelleme: 22 Mart 2021 10:40

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ı görevden alması ve İstanbul Sözleşmesi'ni feshetmesinin ardından döviz kurları fırladı. Asya piyasalarının açılmasıyla geçen haftayı 7,21 ile kapatan dolar/TL kuru gece yarısı 8,4786 seviyelerine kadar ulaştı.

TRT, CNN Türk ve Habertürk televizyonları, döviz kuru barını televizyon ekranından kaldırarak yükselişi gizlemeye çalıştı.


Evrensel'in haberine göre; haber kanallarının standardı olan döviz kuru fiyatları ve Borsa İstanbul endeksinin yer aldığı bölümde TRT Haber ve Habertürk artık sadece saate yer verirken CNN Türk sadece internet adresine yer veriyor.

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın yerine Şahap Kavcıoğlu'nun getirilmesi ve Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesinin ardından dolar/TL için ilk fiyatlamalar Asya piyasalarından gelmişti. Piyasaların açılmasıyla dolar/TL İlk işlemlerde 8,47 seviyesine kadar yükselmişti.

Dolar/TL kuru geçen haftayı 7,21 seviyesinde kapatmıştı.

Asya piyasalarındaki ilk tepkilerin ardından bu sabah saatlerinde kurlar bir miktar gevşedi. Dolar/TL, 8,05'ler düzeyinde dengelenirken euro/TL ise 9,60'ın altına geldi.