MedyaFaresi MedyaFaresi

Trendyol'dan son dakika Wayfair skandalı açıklaması

Dünyayı sarsan çocuk kaçırma iddialarının odağındaki Wayfair Skandalına Türkiye'den de Trendyol'un adının karıştığı iddia edildi. Fahiş fiyata satılan çocuk kıyafetleri, halı, parti elbiseleri gibi ürünler nedeniyle Trendyol açıklama yaptı.

Eklenme: 13 Temmuz 2020 13:45 - Güncelleme: 13 Temmuz 2020 13:56

İşte Trendyol'dan yapılan o açıklama:

Wayfair skandalı ile ilgili haberler

Trendyol olarak hassasiyetle yakından takip ettiğimiz sosyal medyadaki iddialara ilişkin kamuoyunu bilgilendirmek isteriz.

Türkiye'nin Trendyol'u olarak onbinlerce satıcıyı müşterilerimizle buluşturduğumuz pazaryeri modelimizde ürün isimleri, açıklamaları ve fiyatları satıcılarımız tarafından belirlenmektedir. 15 milyondan fazla ürün bulunan platformumuzda, veri girişleri ile ilgili hatalı işlemlerle karşılaşılabilmektedir.

Wayfair'dan çocuk kaçakçılığı iddialarına açıklama

 Hatalı veri girişlerini ve her türlü ayrımcılık içeren söylemleri takip ediyor ve satıcılarımızı bilgilendirerek platform kuralları gereği, ürünleri yayından kaldırıyoruz.

‘Şikayet Et’ özelliği ile müşterilerimizden aldığımız bildirimleri de ivedilikle inceliyoruz.

Ayrıca platform olarak satıcılarımızın hatalı veri girişlerini ve operasyonlarını iyileştirmeye yönelik eğitimleri düzenli olarak gerçekleştirmeye ve kontrol mekanizmalarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz.

Tom Hanks'in adı da Wayfair çocuk kaçakçılığı iddialarına karıştı

 Sosyal medyadaki iddialarda yer alan ürünlerle ilgili yaptığımız incelemelerde, belirtilen fiyatlardan hiç satış yapılmadığı ve bu durumun veri girişlerindeki hatalardan kaynaklandığı gözlenmiştir.

Türkiye’nin Trendyol’u olarak markamızın böyle bir iddia ile yan yana gelmesinden son derece üzgünüz. Böyle bir konuda kamuoyunda oluşan haklı hassasiyeti en içten şekilde paylaştığımızı ve konunun kesinlikle karşısında olduğumuzu belirtmek isteriz.