MedyaFaresi MedyaFaresi

Trabzonspor'un listesindeki Vitor Hugo için Palmeiras'tan açıklama!

Hala stoper takviyesi yapmayan Trabzonspor'da gündeme birçok isim gelmeye devam ediyor. Bordo mavililerin Palmeiras forması giyen Vitor Hugo ile de görüştüğü iddia ediliyordu. Yeşil beyazlı ekibin yardımcı antrenörlerinden Maurício Copertino, oyuncu hakkında açıklamalarda bulundu.

Eklenme: 09 Eylül 2020 11:57 - Güncelleme: 09 Eylül 2020 12:00

Majid Hosseini, Edgar Ié, Gaston Campi ve Manuel Da Costa ile yollarını ayıramayan Trabzonspor'da stoper mevkisine getirilmesi planlanan isim de imzayı atamadı. Son çare olarak Da Costa'nın sözleşme feshi görülürken birçok oyuncunun adı da bordo mavili takımla anılmaya devam ediyor.

Bu isimlerden biri de bir dönem İtlaya'da da forma giymiş ve şu anda Palmeiras'ta top koşturan Vitor Hugo olmuştu. 29 yaşındaki oyuncunun Türkiye'ye gelmeye sıcak baktığı ve forma giyebileceği bir kulüpte oynamak istediği yazılmıştı. Palmeiras Teknik Direktörü Vanderlei Luxemburgo'nun yardımcılarından Maurício Copertino, deneyimşi stoper hakkında konuştu.

Ona ihtiyacımız var

 Bu sezon birçok kategoride mücadele ettiklerini ifade eden Copertino, Vitor Hugo için; 'Onun veya kulübün yaptığı pazarlıklardan haberdar değilim. Hem ben hem de Vanderlei Luxemburgo onunla çalışmaktan çok memnunuz.

O da burada olmaktan ve oynamaktan çok memnun. Ama kalacağını düşünüyorum. Çok önemli bir oyuncu. Libertadores ve lig olmak üzere birçok maça çıkacağız. Farklı turnuvalar da var. Bu sebeple kendisine ihtiyacımız olacak' ifadelerini kullandı.

Kaynak Damga gazetesi: Burak Zihni