Gotham ve Metropolis için bilet soranlar THY'yi kilitledi

THY’nin Batman ve Supermanli reklam filmlerinde gösterilen Gotham ve Metropolis kentlerini gerçek sananlar buralara bilet almak için çağrı merkezlerini arıyor. THY personelini bilgilendirerek arayanlara bu kentlerin gerçek olmadığını bildiriyor.

Eklenme: 10 Şubat 2016 16:13 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 20:52

Türk Hava Yolları 4 Mart’ta vizyona gidecek Batman Superman Adaletin Şafağı isimli filme sponsor oldu. THY’nin marka değerine önemli katkısı olan film için THY’li iki tane reklam filmi hazırlandı. Hazırlanan reklam filmlerinde Batman’in şehri Gotham ve Superman’in şehri Metropolis tanıtıldı.

Fakat bu şehirler hayali karakterlerin yer aldığı hayali şehirler. Özetle gerçekte böyle şehirler yok. Fakat reklam filmini izleyen bazı kişiler bu şehirleri gerçek sandı. Kentleri gerçek sanan kişiler çağrı merkezlerini arayarak Gotham ve Metropolis’e bilet alma taleplerini iletti.

THY çağrı merkezinde çalışan görevli personeller ise müşterilere bu iki kentin gerçekte olmadığını kentlerin kurgu olduğunu açıkladı.

Bir çağrı merkezi görevlisi, “Reklam amaçlı bu kentler gösterildi. Hayal ürünü bir şey. Zaman zaman insanlar arıyor. Biz de kendilerine durumu anlatıyoruz. Konuyla ilgili kurum THY personeli de bilgilendirildi” açıklamasında bulundu.