Abone Ol

THY'de Aycı'nın Yerine Gelen İsim Belli Oldu, 2 Üye Daha İstifa Ettil

İyi Parti'li Ali Kıdık, istifa ettiğini öne sürdüğü Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın yerine Türk Havacılık ve Uzay Sanayii'nde Yönetim Kurulu Başkanvekili Ahmet Bolat'ın getirildiğini iddia etti.

THY'de Aycı'nın Yerine Gelen İsim Belli Oldu, 2 Üye Daha İstifa Ettil

Kıdık, Aycı ila birlikte, THY İcra Kurulu Üyesi Muzaffer Akpınar ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın pilotu Mithat Görkem Aksoy'un iddia ettiğini öne sürdü.

İyi Parti İstanbul İl Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, Twitter hesabından önemli bir iddiayı dile getirdi. Havacılık alanındaki değerlendirmeleriyle bilinen Kıdık, şunları yazdı:

"THY Yönetim Kurulu olağanüstü toplandı, İlker Aycı istifa etti. Yerine Ahmet Bolat getirildi. İlker Aycı ile birlikte Muzaffer Akpınar ve Cumhurbaşkanının Pilotu Mithat Görkem Aksoy da istifa etti.

THY de istifa eden Muzaffer Akpınar’ın yerine İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Cumhurbaşkanı Pilotu Görkem Aksoy’un yerine de THY’den istifa ederek Katar’a giden Kaptan Fatih Kaçmaz getirildi.

THY yönetiminde değişiklik oldu. Katar’dan getirilmek istenen Kaptan Pilot Fatih Kaçmaz’ın ismi açıklanmıştı. Ancak Kaçmaz’dan habersiz yapılan bu açıklama Fatih Kaçmaz tarafından reddedildi."