Abone Ol

THY Başkanı Ekibi Kazakistan'da Bırakıp Eşiyle Türkiye'ye Döndü

Kazakistan'da THY ekibi ve yakınları ile mahsur kalan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve eşi Tuğçe Saatman, çalışanları orada kaderine terk ederek özel izinle Türkiye'ye döndü.

THY Başkanı Ekibi Kazakistan'da Bırakıp Eşiyle Türkiye'ye Döndü

Kazakistan’da 30 yıldır ülkeyi yöneten iktidarın baskılarının ardından akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar ile halk sokağa döküldü. Halkın sokağa çıkması büyük bir kaosun fitilini ateşledi. Ülkede mahsur kalan Türk vatandaşları olduğu bilgisi veriliyor.

THY YÖNETİM KURULU BAŞKANI, EŞİ VE PİLOTLAR MAHSUR KALDI

Ülkede çıkan olayların Türkiye’ye yansımalarından biri de THY uçak seferlerinin iptal edilmesi oldu. Yapılan açıklamaya göre 9 Ocak’a kadar Kazakistan seferleri iptal edildi. Bunun yanında yaşanan kriz sırasında ülkede bulunan THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, eşi Tuğçe Saatman, THY çalışanları ve bazı yakınları Kazakistan’da mahsur kaldı.

THY BAŞKANI VE EŞİ AYRILDI AMA THY EKİBİ HALA KAZAKİSTAN’DA MAHSUR

Yaşanan tüm bu krizin ardından İlker Aycı ve eşi Tuğçe Saatman THY personelini Kazakistan’da bırakarak bir kargo uçağı ile Türkiye’ye döndü. İkili apar topar Türkiye’ye getirilmesine rağmen THY ekibinin Kazakistan’da hala mahsur olduğu bilgisi verildi. Özel izinle Türkiye’ye dönen çift hem THY çalışanlarının hem de mahsur kalan THY çalışanlarından bir haber almak için günlerdir bekleyen yakınlarının tepkisini çekti.

Elif Ünsal- Gerçekgündem

İYİ PARTİ VE CHP’DEN TEPKİ

Bunun yanında Aycı ve eşine CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç da sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Öztunç, paylaşımında “Bu haber doğru ise yazıklar olsun! Koskoca THY’nin Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, personelini orada mahsur bırakarak eşi ile beraber kargo uçağına binip kaçıyor. Sizin ve eşinizin canı kıymetli ama THY emekçilerinin canının kıymeti yok mu? Ya hu insan ekibini bırakıp kaçar mı?” ifadelerini kullandı.