Abone Ol

TGRT'den Tepki Çeken Haber: Az Et Tüketmek Faydalı

TGRT'de, Ana Haber bültenini sunan Ekrem Açıkel'in büyükbaş hayvanlarla ilgili sunduğu haber gündeme oturdu.

TGRT'den Tepki Çeken Haber: Az Et Tüketmek Faydalı

Son dönemde peş peşe yapılan zamlar vatandaşın belini bükmüş durumda. Sütün litresi 15 liraya kadar yükselirken, kıymanın kilosu 70 ila 80 lira arasında değişiyor. Senenin başından sonuna kadar yaşanan yüzde 50'den fazla artışın sebebi ise iktidarın 'Çin modeli' olarak açıkladığı yeni ekonomik model. Dolar 13.5 seviyesinin altına inmiyor. Bu da ithalata bağımlı Türkiye'yi zora sokuyor.

TGRT'DEN TEPKİ ÇEKEN HABER

Ardı ardına yapılan zamlarla vatandaşlar geçim derdine, zamları savunmak da iktidara yakın medya organlarına düştü. TGRT'de, Ana Haber bültenini sunan Ekrem Açıkel'in sunduğu bir haber sosyal medyanın gündemine girdi.

Açıkel, yapay et üretimini anlattığı haberinde, büyükbaş hayvanların zararlarından bahsetti. "Şaka yapmıyorum, bu çok ciddi vaka" diyen Açıkel, "Bırakın şimdi proteini" diyerek, az et ve süt tüketimini savundu.

Açıkel, şunları söyledi:

"Büyükbaş hayvan dünya için tehlikeli olabilir mi? Cevap doğru, hadi gelin anlatayım. Ne kadar az et, ne kadar süt ve süt ürünleri tüketirsek dünya için o kadar faydalı iş yapmış olacağız. Bırakın şimdi protein meselesini falan. Büyükbaş hayvancılığın zararı inanın gazlar düşünüldüğünde, ortaya çıkan metan gazı, arabalardan çok daha fazla..."