MedyaFaresi MedyaFaresi

TFF, Ahmet Çakar'ın Fenerbahçe İddialarını Savcılığa Taşıdı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), futbol yorumcusu Ahmet Çakar'ın ''Faal bir hakem bana 'Fenerbahçe'yi şampiyon yapmayacaklar' dedi'' iddialarıyla ilgili tahkikat yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulundu.

Eklenme: 17 Mart 2021 10:26 - Güncelleme: 17 Mart 2021 10:40

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), eski hakem Ahmet Çakar’ın faal bir hakemle görüşme yaptığı iddiasıyla ilgili gerekli tahkikatın yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunulduğunu açıkladı.

TFF'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, "Televizyon yorumculuğu yapan eski hakem Ahmet Çakar, faal bir hakemle görüşme yaptığını iddia ederek, bir süredir hakem camiasını töhmet altında bırakan açıklamalarda bulunmaktadır. Açıklamalarında herhangi bir somut kanıt sunmayan Ahmet Çakar, görüşme yaptığını iddia ettiği hakemin ismini açıklamayacağını defalarca vurgulamıştır.

Türkiye Futbol Federasyonu, Ahmet Çakar'ın müteakip defalar gündeme getirdiği iddialarla ilgili gerekli tahkikatın yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunmuştur." ifadeleri yer aldı.

Ne Olmuştu?

Ahmet Çakar'ın bu iddiaları üzerine Fenerbahçe, TFF'ye mektup göndererek iddiaların araştırılması talebinde bulunmuş ancak henüz TFF'den bir yanıt alamadıklarını açıklamıştı.