Abone Ol

Tente faciasında büyük dram

Ataköy'deki tente faciasında yaşamını yitiren işadamı Mustafa Ümit Şengezer son yolculuğuna uğurlandı. Tente faciasının yaşandı cenaze Şengezer'in eşi Aslı Solak Şengezer'in kuzeninin cenazesiydi.

Tente faciasında büyük dram

8 aylık hamile olan Şengezer'e kuzeninin vefat haberi verilmemişti. Hem kuzeni hem eşinin vefat ettiğini aynı anda öğrenen Aslı Solak Şengezer, bugün cenazeye ambulansla getirildi. hurriyet.com.tr'nin edindiği bilgilere göre acılı eş Şengezer'in kız kardeşinin de tente faciasında yaralandığı, ameliyat olduğu öğrenildi. Aslı Şengezer eşi için oldukça duygusal bir ilan verdi... İlanda "Canım eşim Mustafa Ümit Şengezer'i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Koca yürekli adamım, bana 'Dünyam da sensin, Cennetim de' derdin nerede olursak olalım yine birlikte olacağız. Filizimiz yeşerecek. Canımıza can katacak" ifadeleri yer aldı.

ATAKÖY’de katıldığı cenaze töreni sırasında çöken tentenin altında kalarak yaşamını yitiren 45 yaşındaki işadamı Mustafa Ümit Şengezer dün son yolculuğuna uğurlandı. Şengezer için Fatih Camii’nde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Yaşamını yitiren İşadamının 8 aylık hamile eşi Aslı Solak Şengezer cenazeye ambulansla getirildi. Yakınlarının desteğiyle güçlükle yürüyen Şengezer, eşinin tabutuna son kez dokundu. Ayakta durmakta zorlanan acılı eş için sandalye getirildi ama oturmakta da zorluk çekti.

İKİ HABERİ AYNI ANDA ALDI

Tente faciasının yaşandığı camideki cenaze, Aslı Solak Şengezer’in kuzeni Yasemin Melek Aydın’ın cenazesiydi. Hamileliği nedeniyle kuzeninin vefat ettiği ona söylenmemişti. Mustafa Ümit Şengezer, eşi üzülmesin diye cenaze törenine habersiz gitmişti. Ancak yaşanan tente faciası sonrası o da yaşamını yitirdi. Aslı Solak Şengezer kuzeninin vefatı ile eşinin ölüm haberini aynı anda aldı. Bitkin ve üzgün halde yüzünü kapatarak ambulanstan indi, eşine son görevini yapıp yeniden ambulansa döndü.

ÇALIŞANLARI UĞURLADI

Mustafa Ümit Şengezer’in cenazesine ailesi, arkadaşları ve çalışanları katıldı. İşadamının hayatını kaybettiği tente faciasını yaşayanlar da cenazeydi. O anları, yaşadıklarını anlattılar. Onlardan biri de Önder Özen’di. Mustafa Ümit Şengezer’in damatları olduğunu söyleyen Özen, "Arabayla gelen hocanın teklifi üzerine herkes tentenin altına girdi. ’Hemen kılarız’ dedi. Namazları kıldık, aldık cenazeyi. 10 adım attık, kapıya yanaştığımızda büyük bir gürültü duyduk. Geriye baktığımızda hiçbir şey yoktu. İnsanlar altında, hemen brandaları kesmeye çalıştık. Felaketi yaşadık"diye konuştu. Şengezer’in cenazesi helallik alınmasının ardından Zeytinburnu Kozlu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

ACILI EŞTEN DUYGUSAL MESAJ: KOCA YÜREKLİ ADAMIM

Aslı Solak Şengezer'in eşi için verdiği ve bugün Hürriyet'te yer alan ilanı ise oldukça duygusal... Acı eş şu satırlara yer vermiş: "Canım eşim Mustafa Ümit Şengezer'i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Koca yürekli adamım, bana 'Dünyam da sensin, Cennetim de' derdin nerede olursak olalım yine birlikte olacağız. Filizimiz yeşerecek. Canımıza can katacak. Rahat uyu... Acımızı paylaşan, bizleri yalnız bırakmayıp cenaze törenimize katılan, taziyelerini bildiren, bağışta bulunan tüm akrabalara, dostlara, arkadaşlara ve sevdiklerimize sonsuz teşekkkürlerimi sunarım"