Abone Ol

TBF'nin Kararı Çarşı'yı Karıştırdı! Beşiktaş'tan Sert Tepki

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun Beşiktaş Icrypex - TOFAŞ maçından sonra olay yaratan pozisyon hakkında aldığı karar taraftarı isyan ettirdi.

TBF'nin Kararı Çarşı'yı Karıştırdı! Beşiktaş'tan Sert Tepki

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Tofaş-Beşiktaş Icrypex maçı sonrasında siyah-beyazlıların yaptığı itirazı reddetti. Beşiktaş, hakemlerin monitörden izleyip iptal ettikleri sayının geçerli sayılması gerektiğini savunmuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle:

“18 Mart 2021 tarihinde yapılan Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısında gündemde yer alan konular görüşülmüş, basketbol kamuoyu ve ilgili tarafları ilgilendiren aşağıdaki konular karara bağlanmıştır.

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu 18 Mart 2021 tarihinde yapmış olduğu toplantısında gündeminde yer alan Tofaş-Beşiktaş Icrypex (ING Basketbol Süper Ligi) müsabakasında Beşiktaş Icrypex takımı tarafından yapılan itirazı görüşmüş; itiraza konu pozisyonun incelenmesi ve Merkez Hakem Kurulu’nun görüşünün değerlendirilmesi sonucunda yapılan itirazın reddine karar vermiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Türkiye Basketbol Federasyonu”

BEŞİKTAŞ’TAN KARARA TEPKİ

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun verdiği karar sonrasında Beşiktaş Kulübü resmi sitesinden bir açıklama yaparak tepki gösterdi.

Siyah-beyazlıların yaptığı açıklama şu şekilde;

“Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantıda, Beşiktaş Icrypex Takımımızın Tofaş ile oynadığı müsabakada yaşanan bariz kural hatası nedeniyle yaptığımız ve basketbol kamuoyunun da hemfikir olduğu haklı itirazımızı reddederek Türk basketbol tarihinde “Kara Perşembe” olarak hatırlanacak skandal bir karara imza atmıştır.

Türkiye Basketbol Federasyonu yönetim kurulunun almış olduğu bu haksız ve mesnetsiz karar, bizim için yok hükmündedir.

Bu haksızlık nedeniyle kaybedilecek bir puan Türk basketbolunun geleceği olan çocuklarımızın adalete olan inancının kaybolmasının yanında hiçbir şeydir.

Evrensel hukuk normlarına ve basketbol oyun kuralları ile talimatlara aykırı olarak verilen bu kararın Tahkim Kurulu tarafından bozulacağına inanıyoruz.”

BEŞİKTAŞ TARAFTARI DA TEPKİSİNİ GÖSTERDİ!

Basın duyurusu geerçekleştiren Beşiktaş taraftarları, "Biz Beşiktaşlıyız, hakkımız olmayanı talep etmez, imtiyaz beklemeyiz." dedi.

Haksızlığa karşı direnen Beşiktaş taraftarı,"Hakemlerini korumak adına haksızlık edilmesini kimse bizden beklemesin. Türk basketbol tarihine kara perşembe olarak geçen bu rezalete imza atanlar,sporun evrensel değer ve ilkelerine ihanet etmiş, milyonların göz bebeği Beşiktaş'a  açıkça cephe almıştır." şeklinde tepkisini gösterdi.

İŞTE O BASIN AÇIKLAMASI...