MedyaFaresi MedyaFaresi

Tarkan'dan İkizdere Direnişine Destek Mesajı

İkizdere'deki doğa katliamına tepkisini gösteren ünlü şarkıcı Tarkan, bu kez taş ocağına karşı mücadele veren İkizdere halkının yakarışlarına sosyal medya hesabında yer verdi.

Eklenme: 01 Mayıs 2021 09:24 - Güncelleme: 01 Mayıs 2021 09:44

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde acele kamulaştırma kararı verdiği, dünyada koruma altındaki 200 vadiden biri olan Rize’nin İkizdere ilçesindeki İşkencedere Vadisi’nde jandarma korumasındaki iş makineleri taş ocağı yapımı için çalışmaya başlamış, bölge halkı doğalarını korumak için mücadele başlatmıştı. Rizeli köylülerin verdiği mücadeleye hemşehrileri ünlü şarkıcı Tarkan’dan da destek mesajı gelmişti.

İkizderelilerin mücadelesine sosyal medya hesabından yer veren Tarkan, “Her gün memleketimizin doğasını, toprağını para ve güç uğruna feda edenler; çocuklarımıza, yarınlarımıza miras bırakacağımız güzel memleketimize bu katliamları reva görenler, bir durun artık! Yeter!” diyerek doğa katliamına tepkisini dile getirmişti.

Ünlü şarkıcı Tarkan, bu kez İkizdere halkının yakarışlarına sosyal medya hesabında yer verdi. “İkizdere sahipsiz değildir, İkizdere direniyor, İkizdere taş ocağı olmasın” etiketlerini kullanan Tarkan, İkizdere halkının konuşmalarını ayrı ayrı paylaştı.