Abone Ol

Tarikatın YouTube Kanalındaki Cinsel İçerikli Reklamlar Ortalığı Karıştırdı

İsmailağa Cemaati üyelerinin Youtube'da çıkan cinsel içerikli reklamlar hakkında şikayetleri üzerine bir video hazırlayan Ömer Akyıldız, suçu cemaate attı.

Tarikatın YouTube Kanalındaki Cinsel İçerikli Reklamlar Ortalığı Karıştırdı

İnternet sitelerinde ve Youtube’da çıkan reklamlar bazen internet kullanıcılarını şaşırtabiliyor.

İnternette yapılan aramalar, girilen siteler yapılan alışverişlere göre kullanıcılara gösterilen reklamlar değişiklik gösteriyor. Cinsel içerikli sitelere giren kişilerin karşısına cinsel ürünlerle ilgili reklamlar sıklıkla gelirken, kitap arayanların karşısına da sıklıkla kitap reklamları çıkıyor.

İSMAİLAĞA’DA REKLAM TEPKİSİ

İsmailağa Cemaati mensupları bir süredir, cemaatin Youtube kanalında çıkan reklamlardan şikayet ediyordu.

Şikayetlerin ardından İsmailağa'nın Youtube kanalını hazırlayanlardan Ömer Akyıldız bir açıklama yaptı.

"İsmailağa NET YouTube kanalımızdaki videolarımızda çıkan istenmeyen reklâmlar hakkında" başlıklı açıklamada Akyıldız, videoların altına gelen reklamlarla ilgili yorumlar geldiğini belirtti.  Akyıldız, reklamların kendileriyle bir alakası olmadığı, videoları izleyenlerin internetteki alışkanlıklarına göre gösterildiğini kaydetti.

“REKLAMLARDA BİZİM HERHANGİ BİR DAHLİMİZ YOK”

Ömer Akyıldız şu ifadeleri kullandı:

"Kıymetli takipçilerimiz değerli izleyenlerimiz Youtube videolarımızdaki istenmeye reklamlar hakkında zorunlu bir açıklama yapmak üzere karşınızdayım.

Youtube 1 Haziran 2021'den itibaren yürürlüğe giren yeni hizmet şartlarında siz Youtube'un iş ortağı olmasanız bile yani kanalınızı ticari olarak reklamlara açmasanız bile sizin yayınladığınız videolarda reklamlar gösteriyor.

Bu reklamlar internet kullanıcısı olan yani sizlerin internetteki alışkanlığınıza göre internetteki ziyaret ettiğiniz sitelerin türlerine göre size reklamlar gösteriyor.

Bu gösterilen reklamlarda bizim İsmailağanet olarak herhangi bir dahlimiz olmadığı gibi herhangi bir kazancımız da söz konusu değildir."