Abone Ol

Tanju Özcan, Arapça Ülkenize Dönün Afişleri Astırdı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bilboardlara Türkçe ve Arapça yazılı ilanla sığınmacılara, “Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize” afişi astırdı.

Tanju Özcan, Arapça Ülkenize Dönün Afişleri Astırdı
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ‘Bolu Belediyesi’nden geçici sığınmacılara son çağrı’ afişleri astırdı.

Sığınmacı karşıtı çıkışlarıyla sık sık gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez bilboardlara astırdığı ilanla dikkat çekti.

Tanju Özcan’ın isminin yazılı olduğu, ‘Bolu Belediyesi’nden geçici sığınmacılara son çağrı’ başlıklı Türkçe ve Arapça yazılan ilanda, şu ifadelere yer verildi:

“Geçici sığınmacılara sesleniyorum; 11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Türk milleti de kıt kaynakları ile yılardır size sahip çıkıyor. Artık bu misafirlik fazla uzadı. Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz, aileler açlık sınırının altında yaşıyor. Bu şartlarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize.”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın önerdiği ve Belediye Meclisi tarafından onaylanan yabancı uyruklular için ayrımcı fiyat düzenlemesi kararları mahkeme tarafından iptal edilmişti.