Abone Ol

Los Reyes Del Tango Adana'yı büyüledi

'Tangonun Kralları' olarak bilinen Arjantin'in ünlü tango orkestrası Los Reyes Del Tango, Adana'da ünlü tangocuların da katıldığı konser ile izleyenlere muhteşem bir gece yaşattı.

Los Reyes Del Tango Adana'yı büyüledi

Yaş ortalamaları 75 olan Arjantin'in ünlü tango orkestrası Los Reyes Del Tango, bu yıl Türkiye'de vereceği 2 konserden birini Casa De La Danza Dans Evi ve Seyhan Belediyesi işbirliğiyle Adana'da gerçekleştirdi. Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde yüzlerce tango tutkununun izlediği konsere, Türkiye'nin en ünlü 3 tango çifti olarak gösterilen Murat Gürmen - Nilüfer Taşkan, Emre Eroğlu - Katerine Zan ve Ceren Öztunç - Serdar Ömer'in dansları renk kattı. Yaklaşık 2 saat süren konserin sonunda grubun ve dansçıların performansı, salonu dolduran izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Los Reyes Del Tango üyelerine ve dansçılara çiçek verip kutladı. Organizasyonu gerçekleştiren Burcu Doruk, son yıllarda gerçekleştirdikleri organizasyonlarla Adana'nın adını dünya tango dünyasına yazdırmanın gururunu yaşadıklarını söşyledi.
Türkiye turnesinin ilk durağı olan Adana'da tango tutkunlarına muhteşem bir gece yaşatan grubun bir sonraki durağı olan İstanbul konseri ise 5 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek.

YAŞLARI 69 - 82
Yaşları 69 ile 82 arasında değişen 8 müzisyenin oluşturduğu Los Reyes Del Tango, Arjantin'in müzik efsanesi Juan d'Arienzo'nun stilini yaşatmaya devam eden tek orkestra olarak biliniyor. Orkestra, Arjantin tango dünyasında 'Ritmin Kralı' olarak da anılan, tango müziğinin altın çağı sayılan 1940 ve 1950'li yıllara damgasını vuran ve yüzlerce unutulmaz esere imza atan Juan d'Arienzo'nun müziğini temsil ediyor. İtalya, İspanya, Portekiz, Avustralya, İsviçre, Ekvator, Kolombiya gibi birçok ülkede başarılı performanslar sergileyen orkestra, 1999 yılından itibaren Buenos Aires'te düzenlenen dünyanın en ünlü tango müzik festivali Uluslararası Arjantin Tango Kongresi'ndeki konserlerde sahne alıyor.

Los Reyes Del Tango Adana'yı büyüledi - Resim: 1

Los Reyes Del Tango Adana'yı büyüledi - Resim: 2

Los Reyes Del Tango Adana'yı büyüledi - Resim: 3

Los Reyes Del Tango Adana'yı büyüledi - Resim: 4

Los Reyes Del Tango Adana'yı büyüledi - Resim: 5

Los Reyes Del Tango Adana'yı büyüledi - Resim: 6

Los Reyes Del Tango Adana'yı büyüledi - Resim: 7

dha