MedyaFaresi MedyaFaresi

Talat Atilla bir ay önce yalanlanan o iddiayı niye gündeme getirdi? Demirören medyayı OYAK alıyormuş

Rahmi Turan'ın Beştepe’ye giden CHP’li haberinin kaynağı olarak gösterdiği ve gündemde uzun süre tartışmalara neden olan gazeteci Talat Atilla'dan Twitter’dan uçuk bir iddia daha geldi.

Eklenme: 17 Aralık 2019 16:09 - Güncelleme: 17 Aralık 2019 16:14

Talat Atilla'nın iddiasına göre Demirören elinde bulundurduğu basın organlarını satıyor ama bakın kime?

Atilla, Doğan Medya Grubu’nun 2018 yılında Doğan Holding’den aldığı Hürriyet, CNN Türk, DHA, Milliyet, Posta dahil Demirören grubuna ait yayın organlarının OYAK’a satılacağını iddia etti. Talat ayrıca Demirören'e ait 900 istasyonu olan Total'in de OYAK'a satıldığını ileri sürdü.

Ancak geçtiğimiz ay bu iddia yine gündeme gelmiş ve OYAK tarafından anında yalanlanmıştı.

17 Kasım tarihinde de sosyal medyada, Demirören Holding’in; Hürriyet, CNN Türk, DHA, Milliyet, Posta gibi yayın organlarının da içinde bulunduğu Demirören Medya'yı OYAK’a (Ordu Yardımlaşma Kurumu) satmak istediği iddia edilmişti.

OYAK’TAN “İLGİLENMİYORUZ” AÇIKLAMASI

Sözcü’nün Türkiye'nin en büyük mesleki emeklilik fonu OYAK cephesinden elde ettiği bilgiye göre ise kurum medyada yatırıma soğuk bakıyor. OYAK kaynakları, Demirören Medya ile ilgilenildiği iddiasını kesin bir dille yalanladı.

RESMİ AÇIKLAMA DA GELDİ

OYAK’tan daha sonra yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada “‘Demirören Medya'yı hangi grup alıyor?’ başlıklı haber kurumumuzla ilişkilendirilmiş olup gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye'nin en büyük emeklilik fonu Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) olarak, reel sektörde yatırım fırsatlarını her zaman titizlikle değerlendirmekteyiz. Ancak OYAK yönetiminin medya sektörüne dair herhangi bir gündemi, planı ve/veya kararı bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.” denildi.

Demirören Holding'in bünyesinde hangi yayın organları var?

Demirören Holding'in bünyesinde Hürriyet, Milliyet, Vatan, Posta, CNNTürk, Fanatik ve Doğan Haber Ajansı gibi çok sayıda yayın kuruluşu bulunuyor.

Aydın Doğan Hürriyet'i geri almak için görüşmelere başladı iddiası

Dün de eski Hürriyet yazarı İzzet Çapa, Doğan Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın Hürriyet'i geri almak için görüşmelere başladığını iddia etmişti.