Abone Ol

Taciz filmi İzmir'de gerçek oldu! Kadın patron tecavüz etti!

İzmir'de savcılığa başvuran 26 yaşındaki mimar U.Ü. Alsancak'ta iç mimarlık şirketinde patronunun cinsel saldırısına uğradığını söyledi.

Taciz filmi İzmir'de gerçek oldu! Kadın patron tecavüz etti!

Tacizin cinsel içerikli mesajlarla başladığını öne süren U.Ü., yaşadığı olayları şöyle anlattı:

"O mesajları görmezlikten geldim. Bir gün odasında beni elle taciz etti.Tepki gösterince cinsel eğilimimin farklı olup olmadığını sordu. Bu soru zoruma gittiği için tacizine boyun eğdim. Ardından ustaların yaptığı işi denetlemek için lüks bir villaya gittiğimizde yalnız kalınca üzerime saldırdı. Elinden kurtulup uzaklaştım. Bana beni istediğini söyledi. Ben ise istemediğimi söyledim."

Kapıya yöneldiğinde patronunun "Bu kapıdan çıkarsan sabah sakın işe gelme" dediğini öne süren U.Ü., şöyle devam etti:

"Çalışmak zorunda olduğumu biliyordu ve bunu her tacizinde kullanıyordu. ’Kurtulurum’ düşüncesiyle onunla birlikte oldum. Ama sonraki günlerde de her fırsatta saldırdı. Evlenmeyi düşündüğüm kişiden ayrıldım. Karşı cinsle olan ilişkilerimde psikolojik sorunlar yaşamaya başladım. Şikâyetçiyim."

ELEKTRİK ALDIM AMA İFTİRA

İddiaları reddeden M.Z. ise "Sadece bir ara pozitif elektrik aldım ve ona düşünce olarak açıldım. Mesajları düşüncesizce davranarak gönderdim. Sanırım işten çıkartılacağını düşünerek istifasını verip şikâyette bulundu. İftiradır" dedi. Savcı iddiaları ve cep telefonu mesajlarını dayanak göstererek M.Z. hakkında, "cinsel saldırı" dan 7 yıl, "cinsel taciz"den 2 yıl olmak üzere 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

FİLME DE KONU OLMUŞTU
Başrollerini Michael Douglas ve Demi Moore’nun paylaştığı Taciz adlı film kadın patronunun tecavüz ve şantajına maruz kalan bir çalışanın, kurtulmak için harcadığı çabayı anlatıyordu.