MedyaFaresi MedyaFaresi

Suriyeli Hasta Yakını 2 Asistan Doktora Saldırdı

Sağlık çalışanları şiddete maruz kalmaya devam ediyor. Hamile eşi için muayeneye gelen Suriyeli hasta yakını iki asistan hekime saldırarak darpetti

Eklenme: 15 Nisan 2021 13:28 - Güncelleme: 15 Nisan 2021 14:00

Türkiye’de sağlık çalışanları şiddete maruz kalmaya devam ediyor. Bunlara bir yenisi daha eklendi. Olay, Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yaşandı.

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde salı günü sabah saat 09:30 sularında Suriyeli hasta yakını M.Ş.Ç, muayene odasına alınmadığı gerekçesiyle iki asistan hekimi darp etti. Suriye uyruklu bir hastanın Tepecik Kadın Doğum’daki tedavisi sırasında muayenehaneye girmek isteyen erkek hasta yakınının içeri girmesine müsaade etmeyen Ç.K. ve T.H. isimli doktorlar, hasta yakını tarafından hakarete uğrayarak darp edildi. 

Olayın ardından hasta yakını M.Ş.Ç., güvenlik görevlilerin müdahalesi üzerine dışarı çıkarılıp hakkında adli işlem başlatıldı. 

HASTANE OLAYI DOĞRULADI 

Odatv’nin ulaştığı hastane yetkilileri olayı doğruladı ve üzüntülü olduklarını söyleyerek bu konuda basına bir açıklama yapmayacaklarını duyurdu. 

Gebe polikliniğinde meydana gelen olayla ilgili açıklama yapan Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol ise yetkililere seslenerek sağlık emekçilerine uygulanan, şiddettin kabul edilmez olduğunu belirtti.